Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:660595
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 33 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Atkritumu apsaimniekošanas politika Latvijā    3
2.  Ilgtspējīgas sabiedrības attīstība   
3.  Atkritumu veidu raksturojums   
4.  Atkritumu šķirošanas iespējas Latvijā   
5.  Atkritumu apsaimniekošanas iestādes un lielākās atkritumu izgāztuves Rēzeknes, Dobeles, Kuldīgas un Gulbenes rajonos   
6.  Atkritumu šķirošanas analīze Rēzeknes, Kuldīgas, Dobeles un Gulbenes aptaujāto personu rezultātā    73
  Secinājumi    73
  Priekšlikumi    76
  Bibliogrāfisko norāžu saraksts    78
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1. Atkritumu apsaimniekošanas politika Latvijā 2005-2013. gadam, paredz samazināt videi un cilvēku veselībai nodarīto risku, veicinot atkritumu šķirošanu, nodrošinot to otrreizēju pārstrādi vai to atgriešanu atpakaļ vidē draudzīgā veidā (kompostā).
2. Līdz 2009. gadam tika slēgtas izgāztuves Latvijas pilsētās un rajonos, tika nodrošināta to rekultivācija un būvēti poligoni atkritumu uzglabāšanai, kas tiek uzskatīts kā efektīvāks, ekoloģiskāks un lētāks risinājums. 11 Latvijas reģioniem tika izstrādāti atkritumu apsaimniekošanas plāni, kurus izstrādā Latvijas Republikas Vides ministrija.
3. Līdz 2009. gada vidum ekspluatācijā ir nodoti 8 poligoni. 7 no tiem ir sadzīves atkritumu poligoni un viens, kurš atklāts 2008. gada 17. decembrī, bīstamo atkritumu poligons Dobeles rajonā „Zebrene”.
4. Ir svarīgi nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas ilgtspējīgu attīstību, domājot par globālajām izmaiņām, piemēram, klimata izmaiņas, izsmeļamo resursu daudzuma samazināšanās, dzeramā ūdens piesārņojums, kas līdz 2025. gadam varētu sākt pietrūkt 2/3 zemes iedzīvotāju.
5. Pašlaik, pasaules iedzīvotāji savā ikdienā patērē resursus, nedomājot, ka tie varētu beigties. Pēc „ekoloģiskās pēdas” datiem, var secināt, ka pasaulē tiek izšķērdēti resursi daudz lielākā apjomā, nekā tas būtu pieļaujams, kā arī nenotiek resursu saudzēšana, piemēram, pārstrādājot visus iespējamos resursus.
6. Atkritumu iedalās daudz un dažādos veidos, bet Atkritumu apsaimniekošanas valsts īstermiņa plānā no 2006. līdz 2012. gadam ir paredzēts apsaimniekot 11 veidu atkritumus: sadzīves atkritumi, izlietotais iepakojums, bīstamie atkritumi, izlietotās baterijas un akumulatori, polihlorētie bifenili un polihlorētie terfenili, naftas produktu atkritumi, nolietotās automašīnas, medicīnas atkritumi, bioloģiski noārdāmi atkritumi, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi, azbesta šķiedras saturoši atkritumi.
7. Latvijā atkritumi tiek šķiroti divējādi: 3 konteineru sistēmā, kur zilais konteiners paredzēts kartonam un papīram, dzeltenais – plastmasas un metāla iepakojumam, zaļais – stikla iepakojumam, un 1 konteinera sistēmā, kur visi atkritumi tiek mesti vienā konteinerī, bet pirms nodošanas pārstrādei, šķirošanas līnijā dažādie materiāli tiek sašķiroti.
8. Svarīgi ir sākt izglītot jau pamatskolas vecuma bērnus, lai atkritumu šķirošana nākotnē būtu dzīves sastāvdaļa, nevis jauninājums ikdienas dzīvē.
9. Akcija “Šķiro kopā ar ezīti!”, kuru organizēja SIA “Zaļā josta pamatskolēniem, iepazīstināja skolēnus ar otrreizējās pārstrādes nozīmi, dāvināja skolām DVD filmu “Papīra ceļš” un dalīto atkritumu konteineru nozīmības materiālus. Iestudējot lugu “Šķiro kopā ar ezīti”, bērniem tika rādīta atkritumu šķirošanas nepieciešamība.
10. Otrreizēja atkritumu pārstrāde nodrošina mazāku resursu patēriņu. Piemēram, izmantojot 1 tonnu papīra atkritumu makulatūras ražošanai, var ietaupīt 4 kubikmetri koksnes, kas nodoršina 12-14 koku saudzēšanu.
11. Rēzeknes rajonā un pilsētā darbojas 3 atkritumu apsaimniekošanas iestādes: „L & T”, SIA, Latgales filiāle, „BAO” AS, „Austrumlatgales atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība” SIA.
12. 2007. gada 10. oktobrī ar sadzīves atkritumu poligona „Križevnieki” atklāšanu, tika noslēgts „Austrumlatgales reģiona sadzīves atkritumu poligona „Križevnieki” būvniecība.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties