Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:648624
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Valsts ir sarežģīta sabiedriski – politiskā parādība, pēc sava rakstura tā ir mainīga kategorija, radusies zināmā sabiedrības attīstības posmā, tā dažādās teritorijās ir mainījusies līdzi sabiedrībai. Tāpēc uzskatos par valsti pastāv viedokļu daudzveidība un nav vienotas, pastāvīgas un nemainīgas definīcijas par valsti. Lai varētu raksturot valsti, būtu lietderīgi pievērsties tām pazīmēm, ar kurām valsts atšķīrās no citām sabiedrības organizācijas formām.
Neapšaubāmi, valsts ir viena no sabiedrības organizācijas formām. Tātad, viena no valsts pazīmēm ir sabiedrība – indivīdu kopums, ko raksturo kopīgas pazīmes (kopīgas intereses, sadarbība). No augstāk minētā varam izsecināt, ka viena no valsts pazīmēm ir valsts iedzīvotāji, tauta, kuru vieno kopīgas intereses.
Viena no svarīgākajām valsts pazīmēm ir teritorija. Noskaidrojot, ka valsts ir viena no sabiedrības organizācijas formām, mēs saprotam, ka sabiedrība – konkrētās valsts iedzīvotāji uzturas noteiktajā telpā, teritorijā, kas ir nodalīta ar robežām no citiem, līdzīgiem veidojumiem un kur tiek realizēta valsts vara.
Valsts vara pār indivīdu kopumu tiek organizēta noteiktajā teritorijā. Valsts vara ietekmē indivīdu uzvedību, izmantojot tiesības (tiesību normatīvos aktus) un valsts institūcijas, kuru uzdevums ir nodrošināt šo tiesību normatīvo aktu pieņemšanu un izpildi. Valsts vara ir publiska un suverēna, tas nozīmē to, ka varai ir pakļauti visi valsts iedzīvotāji, bet suverenitāte nozīmē neatkarību gan valsts iekšienē, gan starptautiskajā arēnā.
No iepriekš teiktā var secināt, ka valsts ir kādas augstākās varas tiesiski organizēts indivīdu kopums noteiktajā teritorijā.
Kas tad ir valsts forma? Valsts formā izpaužas valsts varas organizācija, valsts varas institucionālā struktūra, šo institūciju izveides kārtība, kā arī kompetences sadalīšana starp šīm institūcijām. Citiem vārdiem sakot, valsts forma ir veids, kādā ir organizēta valsts, valsts institūcijas, kā arī veids, kādā tiek realizēta valsts vara.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties