Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:608400
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1. Pēc ietekmes uz vidi un ekoloģismu var secināt, ka būvniecībā pēc iespējas vairāk ir jāizmanto dabiskie materiālu, kā arī celtniecības materiāli, kas iegūti no atjaunojamiem resursiem vai vairākkārt izmantojamajiem un pārstrādājamiem resursiem — akmens, keramikas un metāla, kā aktuāli kļuvušie arī netradicionālie materiāli.
2. Būtiski ir uzlabot ēku energoefektivitāti, lai samazinātu siltumnīcas gāzu emisiju.
3. Lielākajai daļai logu mājā būtu jābūt izvietotiem pret dienvidiem, jo 30-50% ēkas logu izvietošana dienvidpusē dod papildu telpas siltumu – līdz pat 40%.
4. Apkures un ūdens sildīšanas sistēmai jāizmanto videi draudzīgi un energoefektīvi risinājumi: biomasa, biogāze, biodegviela, ģeotermālā enerģija jeb siltumsūkņi un saules kolektori.
5. Vēl lai uzlabotu energoefektivitāti, vēlams ierīkot ventilācija ar siltuma atgūšanu, ar kuras palīdzību izplūdes gaisa siltumu atgriež atpakaļ apkures sistēmā, tādējādi samazinot apkures izdevumus.
6. Bēniņu, jumta, pagraba, ārsienu konstrukciju siltināšana dod lielu ieguldījumu ēkas energoefektivitātei.
7. Telpu apgaismojumam jāizmanto kompaktās fluorescentās spuldzītes, kas ir energoefektīvākas nekā kvēlspuldzes, jo tās dod tikpat daudz gaismas, taču patērē par trešdaļu mazāk enerģijas un kalpo desmit reizes ilgāk.
8. Svarīgi ir izvēlēties optimālu vieta jaunas ēkas būvniecībai vietā, kur tā neapdraud ekosistēmas daudzveidību, labi iekļaujas ainavā un nepastiprina nepieciešamību pēc papildus transporta, priekšroka tiek dota tās novietnei apdzīvotā vietā, izvairoties no neskarto zaļo zonu apbūves.
9. Būvniecības plānošanas stadijā jāņem vērā ēkas radīto emisiju un atkritumu (notekūdeņi, emisijas augsnē un gaisā, troksnis un smakas) mazināšanas un utilizācijas iespējas.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties