Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:593392
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 20. gs. (1900. - 1999. g.)
2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Tūrisma fiziskā un sociālā vide

Latvijas izdevīgais ģeogrāfiskais stāvoklis, bagātais kultūrvēsturiskais mantojums un maz pārveidotā daba ir labs priekšnosacījums, lai kļūtu par tūristiem “pievilcīgu” zemi un sekmētu Latvijas tūrisma attīstību pozitīvā virzienā. Tūrisms Latvijā nosacīti patlaban atrodas sākumstadijā, bet tam ir ļoti liels attīstības potenciāls. Tūrisma industrijā tiešā un netiešā veidā nodarbināti apmēram 60 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri veido 5,1% no valstī nodarbināto kopskaita. Bez tam ceļojuma pakalpojumu bilance ir izteikti negatīva, jo ceļojumu pakalpojuma imports 1,4 reizes pārsniedz ceļojuma eksporta kopapjomu.
Svarīgs tūrisma attīstības priekšnoteikums ir labi attīstīta infrastruktūra. Tūristiem ir būtiski, lai valstī būtu labi ceļi, pieņemams servisa līmenis, tas ir, labi iekārtotas naktsmītnes- viesnīca, hoteļi, viesu mājas, kempingi, un atbilstīgi ēdināšanas uzņēmumi, kā arī dažādas izklaides iespējas.
Tūrisma industrijai būtiska ir arī pakalpojumu kvalitāte un ilgtspējība, jo tās nodrošina konkurētspēju un līdzsvarotu ilgtermiņa attīstību. Neskartā lauku ainava kopā ar kultūrvēsturiskā mantojuma un bioloģisko daudzveidību ir neaizstājami Latvijas tūrisma resursi. Vide un tās aizsardzība ir visbūtiskākais priekšnosacījums ikvienas valsts tūrisma panākumiem un tūristu apmierinātības nodrošināšanai. Ekonomiskās priekšrocības, ko strukturiāli mazattīstītiem reģioniem var dot tūrisms, ir jāizvērtē, salīdzinot arvien sareģītākām ekoloģiskajām sekām, kādas sev līdzi nes tūrisma attīstība. Neskatoties uz to, salīdzinājumā ar citām nozarēm, tūrismam piemīt unikāls dabas konservācijas un kultūras vērtību padziļināšanas potenciāls. Latvija sadarbībā ar ārvalstu partneriem analizē ilgtspējīga tūrisma labākas pieredzes un metodes, un attīstīt sadarbību ilgtspējas attīstības principu integrācijai tūrisma attīstības plānošanā, vadīšanā un monitoringā, kā arī tūrisma uzņēmumu ikdienas darbā tūrisma industrijas konsolidācijai atvērtas un konkurējošas tirgus ekonomikas apstākļos.
Tūristiem vajadzīgs arī pieņemamā līmenī sagatavots apkalpojošais personāls-viesnīcu darbinieki, ceļojumu aģenti, gidi. Tātad jāņem vērā arī darbaspēka rezerves, kā arī speciālistu sagatavošana viesnīcu, ēdināšanas un tūrisma mācību iestādēs, nodrošināt nozarē nepieciešamo kvalifikāciju un zināšanas.
Vēl viens tūristu plūsmu ietekmējošs faktors ir vietējo iedzīvotāju attieksme pret viesiem vispār un pret kādas konkrētas valsts pilsoņiem it īpaši. Daudzās valstīs, kur tūrismam ir ļoti liela nozīme tautsaimniecībā pat jāorganizē politiskas kampaņas, lai pārliecinātu draudzīgāk izturēties pret viesiem. Tiem, kuri visbiežāk kontaktējas ar tūristiem, piemēram, muitas darbiniekiem, imigrācijas dienesta ierēdņiem, pārdevējiem un viesnīcu darbiniekiem, jāiemācās izturēties pieklājīgi un draudzīgi; pirmajam iespaidam ir ļoti būtiska nozīme valsts tēla veidošanā.
Lai uzlabotu viesu uzņemšanas tradīcijas, lielāku vērību jāvelta svešvalodu apgūšanai. Vājās svešvalodu zināšanas ir viens no lielākajiem nozarē nodarbināto trūkumiem.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties