Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:580869
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.05.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Denī Didro biogrāfija    4
  D.Didro satīra „Ramo brāļadēls”    6
  Secinājumi    12
  Izmantotā literatūra    13
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Patstāvīgajam darbam izvēlējos analizēt Denī Didro satīru „Ramo brāļadēls” (Le neveu de Rameau) , kas tapusi ap XVIII gs. 60-to gadu sākumu (precīzāk darba tapšanu iekļauj šādā laika posmā: 1762–1779, izdots 1823). Kas mani pamudināja no bibliotēkas plaukta paņemt tieši šo grāmatu? Šeit atbilde nav tālu jāmeklē – mani piesaistīja forma, kādā darbs sarakstīts – satīra (lat. satira – literatūras darbs, kurā asi izsmietas un nosodītas dzīves negatīvās parādības; dzēlīgs nopēlums, nosodījums, atmaskojums), turklāt kā divu pilnīgi atšķirīgu cilvēku dialogs. Mani vienmēr ir vilinājusi citu tautu kultūra, kultūras vēstures izzināšana, tāpat arī mūzikālā tematika man nekad nav bijusi sveša.
Šis darbs spilgti attaino franču kultūras, kā arī Francijas sociālo dzīvi XVIII gs. Rakstīts filozofiska dialoga formā, kā divu asprātīgu cilvēku saruna, ko risina augsti morāls cilvēks (autors) un cilvēks bez pašcieņas un morāles (Ramo brāļadēls). Galvenais varonis ir reāla persona – komponista Ž.F.Ramo brāļadēls, tomēr šeit viņš uzlūkojams tikai kā literārais tēls, kurā koncentrētas noteiktu sociālo aprindu mūžsenās iezīmes, kurš pauž vai attēlo tās daudzēs pozas, ko cilvēkam spiež ieņemt dzīvē viņa gara, gribas vai miesas nabadzība. Abu raksturi ir ļoti pretrunīgi un savos uzskatos atšķirīgi, lai arī abi pārstāv kultūras un mākslas sfēru. Viss darbs ir veidots filozofiskas diskusijas veidā, vienā telpā un vienas dienas laikā Reģences kafejnīcā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties