Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:560431
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.11.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Kubisms    4
  Kubisms Latvijā    5
  Pablo Pikaso    7
  Secinājumi    8
  Izmantotā literatūra    9
  Pielikums    10
Darba fragmentsAizvērt

Ar Pirmā pasaules kara un pēckara revolūciju traģiskajiem notikumiem, pasauli satricinošām krīzēm, pilsoņu kariem, militārisma un fašisma varu 20. gadsimta pirmās puses kultūra ieguva traģisku nokrāsu. Tajā pašā laikā sabiedrība atteicās no vecajiem, tradicionālajiem priekšstatiem par dzīvi un kultūrā atspoguļojās visas sabiedrisko strāvojumu idejas – centieni panākt vienlīdzību un vientiesīgumu, sociālo problēmu atrisinājumu, tāpat arī lietišķība un tur pat – vēlēšanās aiziet no ikdienas rutīnas, jaunu, savdabīgu ceļu meklējumi, lai pārsteigtu un šokētu patēriņā pagrimušo valstu sabiedrību.
20. – 30. gados radās ļoti daudz jaunu novirzienu un „- ismu” mākslā un kultūrā (funkcionālisms, abstrakcionisms, sirreālisms, dadaisms, neoklasicisms, u.c.) un to autori parakstīja manifestus, kuros paskaidroja sava mākslas virziena pamatideju un to, par ko viņi iestājās un uz ko balstās, jo vēl aizvien cilvēki par pamatu jauniem kultūras virzieniem ņēma antīkos un viduslaiku piemērus, mākslas elementus un likumsakarības vai arī tieši pretēji – noliedza antīkās mākslas vērtības. [2; 48]
Līdzās visiem jaunajiem mākslas virzieniem radās kubisms, kurš bija viens no protestējošajiem mākslās virzieniem, kas izmantoja deformāciju formveides uzdevumu risināšanā.Kubisms

Kubisms ir mākslās virziens, kas radās apmēram divus gadus pēc fovisma kā savdabīgs tā pretmets. Kubisms bija pirmais no protestējošajiem mākslas virzieniem. Kubisms izvirzīja savu teoriju, ka dažādi objekti jāattēlo pēc personiskās idejas, ieceres, nevis juteklisko iespaidu ietekmē, pastāvīgi tēlojumu salīdzinot ar īstenību. Atraušanās no vizuālās realitātes, rīkošanās ar pieņēmumiem kubistiem nozīmēja materiālo objektu ģeometriskās uzbūves atveidošanu. Priekšmetiskā pasaule tika attēlota kā vienkāršu plakņu, apjomu un robežlīniju sakopojums.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1342290
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties