Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:557151
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Morāle un tiesības no ētikas viedokļa    4
3.  Morāle un tiesības no juridiskā viedokļa    7
4.  Secinājumi    11
5.  Izmantotā literatūra    12
Darba fragmentsAizvērt

Morāle un tiesības no ētikas viedokļa

Raugoties no ētikas viedokļa, katram cilvēkam var būt savi uzskati par morālēm un tiesībām konkrētajā laikmetā, kur viņš dzīvo, tomēr, pat daudzi no filozofiem ir aplūkojuši šo jautājumu un devuši secinājumus par konkrēto tēmu.
Kaut arī tiesību normas ir rakstiski fiksētas (izņēmums ir tā saucamās paražu tiesības), tās oficiāli pasludina valsts, bet morāles normas pamatos ir sabiedriskās apziņas sastāvdaļa, gan morāle, gan tiesības veido izvērstas uzvedības noteikumu sistēmas, kuras aptver praktiski visu sabiedrisko attiecību kopumu. Tiesības sadalās jomās – kriminālās, civilās, darba, laulības un ģimenes, valstiskās utt. Tiesības un katras šīs jomas normas tiek apkopotas likumu krājumos. Morāles, savukārt, ietver sfēras, kuras regulē kādu sabiedrisko attiecību aspektu – darba tikumība, profesionālā ētika, laulības un ģimenes tikumība. Tātad, spriežot pēc šī teksta mēs varam secināt to, ka tiesības ir tā norma, kas cilvēkam ir obligāti jāievēro un viņš nevar aizbildināties ar to nezināšanu, jo visas tiesības uzliek valsts un, ja cilvēks vēlas dzīvot godīgu dzīvi, tad viņam ir jāpakļaujas šīm normām, kas ir atbilstoši noteiktas. Tomēr, viss nav tik pozitīvi kā no malas izskatās, jo par konkrētu tiesību neievērošanu cilvēkam draud sodi, kas var būt gan krimināla sodāmība, gan administratīva.
Morāles normas ir tās, kas jāraugās no sabiedrības puses, jo tikai pati sabiedrība var ietekmēt šīs morāles normas un veidot tās tik konkrētas, cik pati sabiedrība vēlas, jo uz morāles normām tikai var izveidot kādu no īpašībām, kā piemēram, cieņu, jo otru cilvēku mēs cienīsim tikai tad, kad tas cienīs mūs un izturēsies pret mums labi. Kā vēl vienu piemēru var minēt ģimeni, jo saticība ģimenē radīs piemēru citiem, kā arī, ja ģimenē augs bērni, tad viņi mācīsies no vecākiem, kā šo saticību saglabāt, jo nekas nenākas viegli un visgrūtāk jau ir iemācīt bērniem no pašas mazotnes saprast, kas gan ir tas, kā mēs izpelnāmies cieņu viens pret otru un spējam dzīvot saticībā, nevienam neko neuzspiežot, bet gan paskaidrojot, cik gan tas ir labi.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1130736
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties