Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:556576
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Augšējais ir sinhronizācijas signāls, apakšējais ‑ 500KHz SI1↑ signāls. Šajā attēlā labi var redzēt, ka visus 6 signālus, ko iekārtā iebūvētais signālu ģenerators dod, var iegūt pārveidojot 1MHz^ signālu, izgriežot 1 pus periods, vai „pīķis” (taisnstūra signāliem to tā nesauc, bet nepārzinu speciālo terminoloģiju). Apakšējais signāls varētu būt iegūts no apgriezta 1MHz^ kam izgriezts katrs otrais „pīķis”.
Kā redzam nomērītais rezultāts vidēji atšķiras par ~ 0,02μs no uzdotā. Pie tam aizturei pieaugot var secināt, ka nobīde pieaug (pie tam lineāri). Iespējams, ka laika aiztures elements ir sakombinēts no loģiskajiem elementiem, kuri šo aizturi rada, bet tā nav precīza, tāpēc to skaitam pieaugot arī novirze pieaug (summējas).

Veicot mērījumus signālu sinhronizēju pēc „ieejas” signāla, un pārslēdzot aiztures elementu novēroju, ka pārbīdās aizturētais elements. Savukārt sinhronizējot pēc „izejas”, jeb aizturētā signāla novēroju citu ainu: pārbīdījās neaizturētais, jeb ieejas signāls attiecībā pret aizturēto, jeb izejas signālu.
Skaidrojums tam ir ļoti vienkāršs: sinhronizēšana ir 1 signāla „pieskaņošana” otram, ja par pamatu ņem izejas signālu, tad oscilogrāfs neaizturēto signālu „pieskaņo” aizturētajam, un pārbīdās pieskaņojamais signāls, nevis pamata, jeb sinhronizējošais. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −7,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1174367
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties