Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:544662
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Krāsa un cilvēks    5
  Krāsu psiholoģiskā ietekme    6
  Krāsas iedarbība dažādos vecumposmos    7
  Krāsas interjerā    8
  Sarkanā krāsa    11
  Oranžā krāsa    13
  Dzeltenā krāsa    14
  Zaļā krāsa    16
  Zilā krāsa    19
  Baltā krāsa    21
  Pelēkā krāsa    22
  Violetā krāsa    23
  Secinājumi    25
  Izmantotā literatūra    26
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēks uztver apkārtējo pasauli ar piecām dažādām maņām – redzi, dzirdi, tausti, smaržu un garšu. Visas šīs maņas jau no pirmās dzimšanas dienas ietekmē cilvēka psiholoģisko stāvokli un ilgstošā laikā ietekmē arī personības veidošanos. Tomēr lielāko informācijas daļu par apkārtējo pasauli cilvēks iegūst vizuāli. Viens no svarīgākajiem vizuālās informācijas nesējiem ir krāsa. Tā piedāvā daudz plašākas iespējas atšķirību noteikšanai. Reti kurš no cilvēkiem aizdomājas par krāsām, kas ir visapkārt, bet viens ir skaidrs - tās iespaido katra indivīda katru dienu. Cilvēku psihē krāsa izraisa noteiktas specifiskas pārmaiņas, un to interpretācija rada to, ko mēs saucam par krāsu simboliem, asociācijām, iespaidiem. Krāsu uztvere laika gaitā mainās gan fiziski, gan psiholoģiski. Cilvēka reakciju uz krāsu lielā mērā arī nosaka kultūras tradīcijas, personas vecums, dzimums, etniskā izcelsme, vietējais klimats, kā arī individuālās īpatnības, kas saistās ar krāsu asociācijām, prioritātēm. Krāsa lieliski pauž emocijas, tā atklāj cilvēka temperamentu un raksturu.
Krāsa iedarbojas uz cilvēka redzi, jūtām, fizioloģisko stāvokli un darbību. Bieži vien krāsas var noteikt cilvēka vēlmes un garastāvokli. Tāpēc krāsu problēmu izpratnē ļoti svarīgs ir psiholoģiskais aspekts. Iepazīstot krāsu simbolisko un psihofizioloģisko valodu, cilvēks labāk orientējas krāsu pasaulē, iemācās tās atbilstoši izmantot dažādās situācijās. Krāsa daudzos gadījumos var dziedēt, pozitīvi rosināt, bet citā situācijā – arī nelabvēlīgi iedarboties uz cilvēka psihi un fizisko stāvokli. Krāsu lietojums praksē ir cieši saistīts ar cilvēka emocionālajām izjūtām. Krāsa var priecēt, nobiedēt, uzmun­dri­nāt, šokēt.  
Kāda konkrēta krāsa var gan uzjundīt enerģiju un palielināt mūsu darba spējas un radošo domāšanu, gan gluži pretēji – nomākt to, un padarīt mūs nogurušus un stresa pilnus. Cilvēka individuālā konstitūcija, temperaments un dzīves pieredze var būt notei­cošie faktori, kāpēc viena un tā pati krāsa var tik atšķirīgi iedarboties uz dažādiem cilvēkiem. Krāsa, kas vienam ir labvēlīga, maigi stimulējoša, otram var būt par daudz uzbudinoša. Vai arī tonis, kas vienam šķiet patīkams un nomierinošs, var būt pilnīgi vienaldzīgs otram. Kaut gan krāsu objektīvā iedarbība uz visiem ir vienāda, subjektīvās reakcijas var būt dažādas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties