Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:534927
 
Vērtējums:
Publicēts: 28.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ap 1890. gadu psiholoģijā un medicīnā jēdziens sāpes, pārsvarā kā ķermeņa vai kādas slimības izraisītas, bija kļuvis mehanizēts, ierobežots un empīrisks. Rūdolfa Vihrova darbs 1850., 1860. gados parādīja šūnu bojājumus saistītus ar infekcijām un traumām.Psihologu eksperimentālie atklājumi Francijā, Vācijā un Anglijā atbalstīja ķermeņa funkciju mehāniskos modeļus. Čārlza Bella un Francisa Magedina darbi, pierādot, ka muguras nervu pakaļējās saknes reaģē uz sajūtām turpretī priekšējās saknes izskatījās saistītas ar kustību reakciju, lika pamatu idejai par sāpju sajūtu īpašiem nervu ceļiem, kas 1839. gadā tika sīki izstrādāts un izklāstīts Johannesa Mulera teorijā par „specifiskajām nervu enerģijām”.

Tālāki apstiprinājumi nāca no Eduarda Brauna-Sekuarda darba par sāpju ceļiem muguras saitēs; no Džona Halinsa Džeksona ieguldījumiem zinātnē un daudziem citiem zinātniekiem, kas ieteica dažādu smadzeņu funkciju specifiskas atrašanās vietas; kā arī no Maksa von Freja eksperimentiem, kas 1896. gadā atklāja „sāpju punktus” uz ādas. Bet ideja par specifiku bija neapšaubāma


Berlīnes profesors Johannes Mullers (1801-1858) nosauca dažus vispazīstamākos 19. gs psihologus, ieskaitot , DuBois-Reymond, Schwann, Virchow, Kölliker and Remak.
Viņa formulējums par „Specifiskās nervu enerģijas likumiem” parādījās viņa ‘Handbuch der Physiologie des Menschen für Vorlesungen’ otrajā izdevumā.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1114669
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties