Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:532801
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    2
2.  Jēdziens un nozīme    3
3.  Puses lieta par atjaunošanu darbā    7
4.  Prasības priekšmets    8
5.  Prasības pamats    10
6.  Prasījuma formulējums    16
7.  Prasības par atjuanošanu darbā pamata grozīšana    17
8.  Prasības par atjaunošanu darbā termiņš    18
9.  Prasības par atjaunošanu darbā termiņa nokavējuma sekas    23
10.  Nobeigums    26
11.  Izmantotā literatūra    30
Darba fragmentsAizvērt

Parasti uzsākot darba tiesiskās attiecības, domstarpības starp darbinieku un darba devēju neveidojas, turpretim gadījumos, kad darba attiecības tiek izbeigtas pēc kādas no pušu iniciatīvas, viena no pusēm - galvenokārt darbinieks - bieži vien paliek neapmierināta.
Lai gan Darba likums ir spēkā jau vairāk nekā divus gadus, tas dažkārt vēl tiek dēvēts par "jauno Darba likumu". Iespējams, arī tādēļ, ka joprojām praksē pastāv problēmas un rodas šaubas par to, kā Darba likuma normas tulkojamas un piemērojamas, lai panāktu taisnīgu risinājumu darba tiesiskajās attiecībās.1 Autore sava darbā apskatīs prasības par atjaunošanu darbā tiesisko regulējumu, un procesuālo kārtību darba strīdiem ,kas saistīti ar atjaunošanu darbā. Tāpat tiks apskatīti attiecīgā regulējuma trūkumi un meklēti jauni risinājumi.
Autore savā darbā galvenokārt izmantoja Darba likumu, Civilprocesa likumu un tiesu praksi, tāpat, lai veiksmīgāk izprastu pašreizējo stāvokli attiecīgajā jautājumā, tika salīdzināti citu autoru viedokļi.
Darbinieks, kurš uzskata, ka darba tiesisko attiecību izbeigšana vai darba līguma grozīšana ir notikusi prettiesiski, ir tiesīgs vērsties tiesā, lai aizstāvētu savas aizskartās tiesības.
Saskaņā ar Darba likuma 122.pantu1 (turpmāk - DL) un Darba strīdu likuma 7.panta 3.daļas 1.punktu2, darba līguma uzteikšanas gadījumā darbinieks viena mēneša laikā var celt prasību par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, bet citos darba tiesisko attiecību izbeigšanas gadījumos - prasību par atjaunošanu darbā.
Arī tad, ja darba līgums ticis grozīts DL 98.panta noteiktajā kārtībā, darbinieks viena mēneša laikā var celt prasību par darba devēja uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu (tas izriet no DL 98.p.4.d., 122.p.2.teik., 124.p.2.d., 126.p.2.d. un Civilprocesa likuma (turpmāk - CPL) 620.p.6.d.). Prettiesiski īstenotas darba līguma grozīšanas rezultātā tāpat tiek pārkāpta darbinieka tiesība "turpināt darba tiesiskās attiecības", taču šajā gadījumā - atšķirībā no darba tiesisko attiecību prettiesiskas izbeigšanas gadījuma - tiek pārkāpta darbinieka tiesība turpināt darba tiesiskās attiecības "atbilstoši iepriekšējiem darba līguma noteikumiem".…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1139149
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties