Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:513669
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Vispār par galējā derīguma teorijas sākumu runā Gosens. Viņam ir izstrādāti divi likumi. Pirmais likums ir, ka vienā nepārtrauktā patērēšanas aktā katra nākamā patērējamā labuma derīgums dils. Tas ir saprotams tā, ka ja es lietošu kādu preci atkal un atkal, katras tās vienības derīgums samazināsies, varētu teikt nolietosies. Piemēram, palielinot mēslošanas devu un labāk sastrādājot augsni, sākumā gūst labākus rezultātus, rēķinot uz katru patērēto līdzekļu vienību, nekā vēlāk.
Otrs likums skan tā – Lai gūtu derīgumu no dotā labuma klāsta noteiktā laika periodā, nepieciešams katru labumu patērēt tādā daudzumā, lai katra labuma galējais derīgums būtu vienādi lielumi. Ja šīs vienības nav, tad, pārdalot laiku, kas nepieciešams atsevišķu labuma patēriņam, var iegūt lielāku kopējo derīgumu. Vislielākais kopējais derīgums no dažādu produktu vai lietu kombinācijas patērētājam rodas tad, ja jebkura produkta piemēram, ēdiena, apavu, grāmatas, katra nākamā vienība apmierina vienu un to pašu baudu.
Lai uzņēmējs varētu paredēt cik un ko laist apgrozībā, ir jāveic patērētāja analīze , ko tie pirks, par kādu cenu un citiem faktoriem. To palīdz izdarīt vienaldzības līkne un budžeta līnija.
Vienaldzības līkne – visi punkti uz šīs līknes ir ar vienādu derīgumu un vienādā mērā apmierina patērētāju vajadzības. Nevienai preču skaitliskai kombinācijai nav prioritāte un šī iemesla dēļ pircējs pret tām ir vienaldzīgs no vajadzību apmierināšanas viedokļa. Vienaldzības līkņu raksturīga īpatnība ir tā, ka tās nekad nekrustojas. 11

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1246849
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties