Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:503700
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.04.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ž.P.Sartra darbs „Nelabums” pirmoreiz ir izdots 1938. g. Parīzē. Orģinālvalodā nosaukums ir „La nausėe”. Šis ir pirmais viņa izdotais romāns, kurš paradara tā sarakstītāju slavenu.
Grāmata tapusi, kamēr Sartrs strādāja par pasniedzēju Havrā un tās darbība risinās Havrai visai līdzīgā ostas pilsētiņā.
Darba galvenais varonis ir Antuāns Rokantēns, kurš turpina savas ikdienišķās gaitas un aizvien vairāk viņu pārņem psiholoģisks nelabums, absurda viņam šķiet gan apkārtējo rosība, gan paša vientuļā eksistence. Bet caur Rokantēnu paustās Sartra idejas tiks aplūkotas nedaudz vēlāk.
Grāmata veidota pēc dienasgrāmatas principa, tomēr tās autors neapraksta ikdienas notikumus. Viņš apraksta savas izjūtas, domas un pārdomas par dažādiem notikumiem, kas ar viņu atgadījušies. Viņš gremdējas atmiņās, pārdomādams notikušo, meklēdams jēgu un nozīmi, kā arī cīnīdamies ar pieaugošo nelabumu.
Grāatas galvenais varonis ir vēsturnieks (vai vismaz nodarbojas ar vēsturi). Interesanti, ka viņš vairākkārt nonāk pie interesanta secinājuma par vēsturi - nevajag pārāk daudz domāt par vēstures svarīgumu, citādi var rasties riebums pret to . Paradoksāli, bet Ž.P.Sartra prāt sanāk, ka vēsturnieks nodarbojamies ar kaut ko tādu kā nav. „(..) pagātnes nav (..)” .
Kādā grāmatas recenzijā šīs romāns aprakstīts šādi: „"Nelabuma" galvenais varonis raksta dienasgrāmatu, lai caur savām ikdienišķajām izjūtām aizraktos līdz to būtībai. Tās ir gandrīz kā sarunas ar savu pastāvēšanu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1241632
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties