Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Henrija A.Mureja motīvu klasifikācija uz pamattattiecību "indivīds - vide" pamata

     

    Eseja3 Psiholoģija

3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:455989
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.03.2001.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Murreja darbs “Personības pētījumi” ir dažādu motivācijas ieviržu svarīgs krustpunkts. Konkrēti runājot, Mak–Daugola, Freida, Levina. Murrejs, kurš pamatā interesējās par klīnisko un personības psiholoģiju, terminu “vajadzības” novietoja visai diferencētas jēdzienu sistēmas centrā. Pēc savas izcelsmes eklektiskā jēdzienu sistēma nebija domāta uzvedības aprakstīšanai un individuālo reakciju atšķirību standartizētās situācijās izskaidrošanai. Tā, drīzāk, ir domāta, lai parādītu individuālo lielākās uzvedības vienībās, kas izceļās uz individuāli tipiskajām darbības formām, kuras cikliski atkārtojās un kuras var novērot ilgstošā laika posmā dažādās situācijās. Subjekts tiek saprasts kā aktīvs organisms, kurš ne tikai reaģē uz situāciju spiedienu, bet arī aktīvi meklē vai pat rada tās. Taču visos gadījumos viņš, rīkojoties atbilstošā veidā uztver aktuālās situācijas izmaiņu iespējamās sekas caur savu vajadzību prizmu.
Uzvedības mērķtiecīgumu Murrejs mēģina izskaidrot izejot no priekšstata par epizodosko attiecību ķēdītes “indivīds – vide” pašattīstību kā līdzvērtīgu nepārtraukto personīgo un situatīvo faktoru mijiedarbībai. Ar to pašu viņš bija pārvarējis personības teorētisko pieeju motivācijā, kurā visa uzvedība tiek skaidrota no personīgajām dispozīcijām. Murrejs bija interakcionisma virziena piekritējs. Organisms (personība) un uztveramā situācija veido vienotu mijiedarbību.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1111735
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties