Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:435142
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Uzlabojumi un jaunievedumi lauksaimniecībā
11. – 13. gadsimtā viduslaiku ekonomikas galvenajā nozarē – lauksaimniecībā – notika ievērojamas pārmaiņas, to sauc par “agrāro revolūciju”.
Sākot ar 11. gadsimta otro pusi, plaši tika ieviests arkls ar jauna tipa lemesi. Tas būtiski atviegloja darbu, īpaši, apstrādājos smagās un mitrās Viduseiropas augsnes.
Lai strādātu ar jauno arklu, bija vajadzīgs krietni lielāks vilcējspēks. Šo problēmu atrisināja iejūga tehnikas uzlabojumi. Apliekot sakas zirgam ap kaklu un krūtīm, pilnīgāk tika izmantots vilcējspēks un tas arī bija mazsāpīgāk zirgam.
Līdz ar jaunās iejūga tehnikas izgudrošanu sāka izmantot divasu ratus uz četriem riteņiem, kuri palīdzēja pārvadāt lielus smagumus.
Zemnieka darbu atviegloja arī citi tehnikas jauninājumi, piemēram, dzelzs izkapts garā kātā (domājams, ka 12.-13. gadsimtā ieguva formu, kas ir saglabājusies līdz mūsdienām), kā arī vējdzirnavas un ūdensdzirnavas rokas dzirnu vietā.

Kolonizācija
Augot iedzīvotāju skaitam, arvien krasāk bija izjūtams lauksaimniecībā izmantojamās zemes trūkums. Tāpēc sāka izmantot agrāk neizmantotās zemes – kalnienes, purvus, mežus. Tas bija smags darbs.
Šādus neskartu zemju iekopšanu un apdzīvošanu sauc par kolonizāciju, pie tam izšķir iekšējo kolonizāciju, kas notiek uz tuvumā esošo zemes resursu izmantošanas rēķina, un ārējo kolonizāciju, kas ir saistīta ar cilvēku izceļošanu uz citām zemēm.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1245944
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties