Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:431394
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kā pirmās zīdaiņa domāšanas attīstības pazīmes, kas parasti parādās pirmā dzīves gada beigās, ir darbības ar apkārtesošajiem objektiem. Tomēr arī šīs darbības attīstās pakāpeniski un tās var iedalīt sekojošos posmos:
Aktīvās apjausmas periods, kas novērojams divas līdz četras nedēļas vecam zīdainim.
Sensorās aktivitātes periods, kas novērojams zīdaiņiem vecumā no 1 līdz 3 mēnešiem. Šajā periodā aktivizējas apkārtnes pētīšana un klausīšanās.
Pirmsdarbības periods ir tas laiks, kad bērns sāk noturēt viņam iedotos priekšmetus un drīz vien arī sāk bāzt tos mutē tādā veidā radot jaunu priekšmetu apzināšanas veidu lēnām pārorientējoties no vizuālās objektu iepazīšanas uz praktisku – aptaustīšanu, iepazīšanu ar lūpu un mēles palīdzību. Priekšmetu praktiskās iepazīšanas attīstībā būtisks solis ir iemācīšanās manipulēt ar priekšmetu, radot jaunas iespējas to izpētīšanā.
Vēlāk – no 4. līdz 7. mēnesim parādās parastā un rezultatīvā darbība. Bērns aktīvi meklē objektu slēptās īpašības. Viņš tos staipa, krata, šūpo vai mētā, turklāt ar konkrētu mērķi, piemēram, lai dzirdētu kādu skaņu tas izdod, kad nokrīt uz grīdas. Tā bērna rodas konkrētu objektu reakcijas uz konkrētu darbību veikšanu. Piemēram, gumijas bumbiņa ir mīksta un ripo, zvaniņš skan, grabulītis grab. Veidojas arī sarežģītākas kombināciju iespējas, piemēram, vāciņu var uzlikt uz kastītes un klucīti var uzlikt uz klucīša, nevis uz bumbiņas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties