Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:424133
 
Vērtējums:
Publicēts: 06.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  IMANUELA KANTA BIOGRĀFIJA    4
2.  KANTA FILOSOFIJA    6
3.  SPRIEDUMS    8
3.1.  VIENKĀRŠS SPRIEDUMS UN TĀ LOĢISKĀ UZBŪVE    9
3.2.  SPRIEDUMU KLASIFIKĀCIJA PĒC KVALITĀTES UN KVANTITĀTES    10
4.  PAR SINTĒTISKO UN ANALĪTISKO SPRIEDUMU ATŠĶIRĪBU    11
5.  SALIKTS SPRIEDUMS    13
5.1.  KONJUNKCIJA    14
5.2.  VĀJA DISJUNKCIJA    14
5.3.  STINGRA DISJUNKCIJA    14
5.4.  IMPLIKĀCIJA    15
6.  KATEGORIJAS    15
  SECINĀJUMI    17
  LITERATŪRAS SARAKSTS    18
Darba fragmentsAizvērt

2.KANTA FILOSOFIJA
Imanuela Kanta filosofija bija Eiropas apgaismības augstākais punkts un vienlaikus arī radikāls pagrieziens tās attīstībā. Viņš uztvēra laikabiedru lozungs „Sapere aude!” (‘’Esi drosmīgs lietot paša sapratni!), kas nozīmēja drosmi kalpot paša prātam, pārvēršot to par savas darbības pamatprincipu. Ar orientāciju uz izšķirīgu lēmumu pieņemšanu un domāšanas patstāvību prāts tika atbrīvots no sabiedrisko spēku un dogmu aizbildniecības, atklājot tā patieso pamatu- brīvību un autonomiju.
Kants radikāli saasināja jautājumu, vai filozofija kā metafizika vispār ir iespējama. Viņš filozofijai izvirzīja jaunu uzdevumu, proti, nopamatot tās iespējamību vispār. Uz šo jautājumu Kants atbildēja ar jaunu domāšanas veidu (metodi)- transcendentālā prāta kritiku. Izpētot domāšanas iespējas, viņš pamatoja filozofijas autonomiju un vienlaikus – tās principālo ierobežotību. Jautājumu par zinātniskās filozofijas iespējām Kants risināja, izpētot izziņas un tikumiskās darbības iespējas, kā arī estētiskos un teleoloģiskos spriedumus. Viņš izskaidroja, ka, par spīti cilvēka galīgumam, ir iespējama zināšanu vispārnozīmība un nepieciešamība, kā arī tikumiska rīcība. Galvenais pamats tai bija doma, ka matemātiskajām dabaszinātnēm un tikumiskajai rīcībai piemīt konstitutīvi apriorie elementi. Kants līdzšinējo domāšanu un filozofiju pirmo reizi nostādīja uz patiesi droša prāta kritikas pamata. Kanta galvenie atklājumi- prāts un brīvība- bija arī vieni no Franču revolūcijas lozungiem.
Kanta galvenais sasniegums ir transcendentālā filozofija. Svarīgi ir atšķirt transcendentālās filozofijas galveno ideju no tās konkrētās versijas, kuru izstrādāja Kants. Transcendentālās filozofijas galvenā ideja ir saistīta ar zinātniskumu, proti, filozofijas racionāli pamatoto un intersubjektīvi orientēto atziņu paziņošanu. Savukārt Kanta transcendentālais ideālisms nozīmēja, ka ir izdarīts otrais solis virzienā uz dabas pilnīgu pakļaušanu cilvēkam pēc R. Dekarta , kurš dabu (matēriju) reducēju uz res extensa (izplatību). (Trešo soli gan virzienā uz transcendentālās idejas teorētisko nopamatojumu, gan dabas iznīcināšanu jēdzienu līmenī izdarīja J.G.Fihte.)

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1352775
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties