Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:421667
 
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Iztirzājums    4
  PERSONīBAS - valstu politikas realizētājas    4
  Bismarka Vācija    6
  PASAULES KARU GAITA CAUR PERSONĪBU PRIZMU    7
  PĒCKARA PERSONĪBAS VĀCIJĀ UN FRANCIJĀ    9
  FRANCIJAS MAINĪGAIS STATUS    10
  NOBEIGUMS    12
  LITERATŪRA    13
Darba fragmentsAizvērt

Vācija un Francija vienmēr ir bijušas nozīmīgas un vadošas valstis Eiropā. Abas šīs valstis ir ievērojamas ne tikai ar savu nozīmīgo lomu Eiropas un pasaules kontekstā, bet arī ar savu vēsturiski nemirstošo konkurenci. Galvenokārt arī šī iemesla dēļ tika izvēlēta šāda referāta tēma, jo valstu vadošo personu spējas, prasme un uzskati katrā konkrētā laika posmā arī noteica ārpolitiskos kursus un spēku, attiecībā pret otru Eiropas konkurējošo valsti.
Referātā tiks apskatītas un analizētas Vācijas un Francijas attiecības no attiecīgajās valstīs vadošo indivīdu personības faktora, kā arī apskatītas iespējamās personību lomas politikā un to apstākļi. Francija Eiropas vēsturē figurē jau ļoti daudzus gadsimtus, bet Vācija, kā vienots veselums tikai kopš 19. gadsimta beigām, kad ģermāņu zemes apvienojās vienas ļoti spēcīgas personības faktora iespaidā - Bismarka. Pirms šī apvienošanās procesa, kuru Francija tik ļoti negribēja pieļaut, vadošā vācu valstiņa bija Prūsija, kura arī karā sakāva Franciju un apvienojās; kara rezultātā Vācija sev pievienoja Elzasu un Lotringu, kas bija nebeidzamu strīdu sākums uz turpmākajiem gadiem.
Francija vienmēr ir baidījusies par savas varenības zaudēšanu, līdz ar to līderi ir centušies tikai stiprināt Francijas pozīcijas dažādiem veidiem. Ilgus gadsimtus Francija centās nepieļaut Vācijas apvienošanos, bet kad tas notika mēģināja iegrožot tās varenību. Bet Vācija bija jauna valsts, kurai bija izpalikuši iepriekšējie gadsimti, zaudējot citām valstīm attīstības un koloniālo īpašumu ziņā, tāpēc Vācijai bija īpašs pamudinājums uz attīstību, un izrādījās ka tai piemīt arī liels potenciāls.
Šo vēsturisko faktu rezultātā Vācija un Francija ir lielas konkurentes un sāncenses, un valstu līderu personības faktors ir ļoti būtisks ārpolitikas veidošanā gan savā starpā, gan pasaules mērogā. Abās valstīs ir bijušas lielas lomas šādiem faktoriem, kuras tad arī centīšos aprakstīt referātā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties