Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Starptautiskā sadarbība cīņā ar noziedzību un tās problēmu tiesiskais regulējums

     

    Diplomdarbs82 Tiesības

21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:411505
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 64 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    9
1.  STARPTAUTISKĀS SADARBĪBAS CĪŅĀ AR NOZIEDZĪBU TIESISKAIS PAMATS    12
1.1.  Starptautiskās konvencijas un līgumi    16
1.2.  Eiropas Savienības un nacionālie tiesību akti    36
2.  STARPTAUTISKO NOZIEGUMU VEIDI UN KLASIFIKĀCIJA    57
2.1.  Starptautiskie noziegumi    61
2.2.  Transnacionālie noziegumi    65
2.2.1.  Terorisms    67
2.2.2.  Nelegālā narkotisko un psihotropo vielu aprite    71
3.  STARPTAUTISKO ORGANIZĀCIJU UN LR TIESĪBSARGĀJOŠO INSTITŪCIJU CĪŅĀ AR NOZIEDZĪBU SADARBĪBAS TIESISKAIS REGULĒJUMS, UZDEVUMI UN KOMPETENCE    76
3.1.  Apvienoto Nāciju Organizācija    77
3.2.  Eiropas policija-Eiropols    81
3.3.  Starptautiskā kriminālpoliciju organizācija – Interpols    87
3.4.  LR Valsts policija un VID Muitas kriminālpārvalde starptautiskajā sadarbībā cīņā ar noziedzību    90
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    97
  BIBLIOGRĀFISKAIS SARAKSTS    102
  PIELIKUMI    109
Darba fragmentsAizvērt

Diplomdarba tēmas izvēle ir pamatota ar starptautiskajā sabiedrībā notiekošajiem procesiem, kas skar valstu un personu drošību, sociālo labklājību un veselību. Starptautiskā un transnacionālā noziedzība rada nopietnus un tiešus draudus cilvēktiesībām un pamatbrīvībām, tā grauj valstu ekonomiku un demokrātiju.
Efektīvai šīs problēmas risināšanai ir nepieciešama mērķtiecīga tiesiskā rīcība no starptautisko organizāciju un valstu puses, piemērojot nepieciešamos juridiskos līdzekļus un mehānismus noziedzības ierobežošanā un apkarošanā. Starptautiskajā cīņā pret noziedzību ir jāpielieto stabila sadarbības stratēģija ievērojot tiesību aktos noteikto cilvēktiesību apjomu.
Šīs tēmas aktualitāti raksturo starptautisko krimināltiesību kā publisko tiesību apakšnozares attīstība. Starptautiskās krimināltiesības ir salīdzinoši jauna starptautisko publisko tiesību nozare, kas regulē krimināltiesiskās attiecības starptautiskās noziedzības jomā. Starptautisko publisko tiesību vecākais institūts krimināltiesiskajā nozīmē ir noziedznieku izdošana (ekstradīcija), to piemēroja jau attiecībā uz izbēgušajiem vergiem Romas impērijā, kā arī Senajā Grieķijā.
Genocīds, cilvēku tirdzniecība, starptautiskais terorisms, nelegāla naudas atmazgāšana un noziedzīgi nodarījumi nelegālā narkotiku apritē ir tikai daļa no starptautiskajiem un transnacionālajiem noziegumiem, taču šie noziedzīgie nodarījumi savā starpā var būt cieši saistīti un kopumā tie var radīt tiešus draudus cilvēku pamatbrīvībām, valsts drošībai un ekonomiskai attīstībai. Starptautisko krimināltiesību principi un tiesiskās normas regulē valstu un starptautisko organizāciju sadarbību cīņā ar noziedzību. Šo tiesību mērķis ir aizsargāt starptautisko tiesisko kārtību no noziedzīgiem nodarījumiem.
Starptautiskā cīņa ar noziedzību ir izvirzīta par vienu no valstu prioritātēm, lai stiprinātu demokrātiju, tiesiskumu un veidotu valstis kā augsti attīstītus un savstarpējās attiecībās līdzvērtīgus subjektus. Pēdējā laikā sevišķa uzmanība sabiedrībā tiek veltīta pasaulē pieaugošajiem terorisma draudiem, ar kuriem savstarpēji ir saistīti tādi starptautiskie noziegumi, kas nes to organizatoriem vislielāko iespējamo peļņu. Kā viens no ienesīgākajiem noziedzīgo nodarījumu veidiem jāmin transnacionālā narkotisko vielu nelegālā tirdzniecība un aprite. Aktuāli ir tas, ka starptautiskie noziegumi tiek īstenoti ar organizētās noziedzības metodēm – organizatoriem precīzi plānojot un sadalot šajos noziegumos iesaistīto personu lomas. Arvien biežāk starptautiskajā noziedzībā iesaistītās personas izmanto sarežģītu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas tehnoloģiju, tādējādi radot šķēršļus šo nodarījumu atklāšanā.
Būtiska loma starptautiskajā sadarbībā cīņai ar noziedzību ir tiesībsargājošām institūcijām. Analizējot dažādu valstu informācijas plūsmas noziedzības apkarošanas jomā, veidojas priekšstats, ka šajā sektorā notiek attīstība, kā arī tiesiskās un normatīvās bāzes pilnveidošana.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −42,96 €
Materiālu komplekts Nr. 1113517
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties