Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:399612
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

16. gs beigās radās jauns politiskais termins- valsts cēlonis vai vajadzība. Daudzi to tulkoja pēc saviem ieskatiem. Pirmie darbi šajā laukā bija Džovanni dela Kasas un Džovanni Botero darbi. Galvenokārt tika runāts par labajiem un slaiktajiem valsts cēloņiem un vajadzībām. Valdīja uzskats, ka valsts ir ‘’slimais loceklis’’, tās vadoņiem jābūt ārstiem, kuri to atveseļo. Arī Makjavelli darbus varētu pielīdzināt šai kategorijai, tomēr tie tika daudz kritizēti, galvenokārt attiecībā uz reliģisko sfēru. Viens no šā laika ‘’valsts cēloņa radītājiem ‘’ bija Tacits, kurš vilka paralēles starp Romas impēriju un moderno Eiropu. Viņam bija daudz sekotāju, tāpat arī kritizētāju. Stoiķu viedoklis balstījās vairāk uz politiskajām ilūzijām, tas bija līdzīgs seno stoiķu viedoklim. Stoiķi ticēja dabas likumiem un nosodīja monarhijas kā nedabīgas. Šarona un Montēna darbos bija vērojama ekonomiska pieskaņa kā valsts un likumu pielīdzināšana kredītam. Tacitisms piedāvāja variantu- valdnieku kā problēmu risinātāju līgumu veidā; Stoiķi- privātu un brīvu pilsoņu existenci; skeptiķi bija pret lielu valdības reakciju uz politiskajiem konfliktiem.
Tomass Peins bija filozofs, kurš runāja par Dieva un reliģijas ietekmi uz cilvēkiem. Viņš neiebilda pret Dievu, tomēr baidījās no netikumiskas tās attīstības. Viņš uzstājās pret to, ka zinātne nereti tika nosaukta par kalpošanu velnam. Peinss domāja, ka Dieva vārda sludināšana ir nekonsekventa. Tas saistīts ar valodas, vārda mainīgumu . Cilvēki nedrīkst tikt krāpti ar Dieva vārdu, viņam ir jātic Dievam, kas ļauj nenonākt dzīvnieku ļaunumā. Tomēr katram ir tiesības uz savu viedokli, tas, kurš apgalvo pretējo ir vergs pats sev .
Šajā laikā sākās aktīva miera sludināšana.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties