Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:388975
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Viens no ievērojamākajiem 20. gadsimta liberālistiem ir Frīdrihs fon Hajeks. Savā darbā “Brīvības konstitūcija, viņš apraksta ideālo, turklāt viņš cenšas arī attēlot to kā to ir iespējams sasniegt un ideālā realizācija nozīmē praksē. Par centrālo tēmu šajā darbā tiek izvirzīts civilizācijas trauslums, Hajeks parāda savu pesimistisko attieksmi pret cilvēka dabu un saprāta lomu cilvēka darbībā. Pēc Hajeka domām, civilizācija ir radusies nevis cilvēku dabas dēļ, bet gan par spīti tai. Cilvēkiem ir ierobežotas saprāta spējas, pēc Hajeka domām, turklāt viņš arī uzskata, ka cilvēkiem piemīt plaša neziņa gan par lietām, gan procesiem. Cilvēks spēj rīkoties racionāli ekonomiskā veidā tikai pateicoties tam, ka ir institūcijas un attiecīgi apstākļi, kas viņam spiež rīkoties racionāli. Hajeka pesimisms ir saistīts ar viņa uzskatu par to, ka cilvēki ir aizskrējuši priekšā savām bioloģiskajām iespējām, jo cilvēka instinkti un emocijas daudz vairāk ir piemērotas mednieku nevis civilizētai dzīvei. Atrodoties mūsdienu pasaules civilizācijās cilvēki nejūtas tā kā tiem vajadzētu justies.
Brīvība ir viens no svarīgākajiem civilizācijas attīstības iznākumiem. Hajeks apgalvo, ka brīvība nav dabiska tiesība, turklāt tā pat nav kaut kas tāds, kas raksturīgs cilvēka dabai. Brīvība pati par sevi ir vērtība, kuru civilizācijas attīstība ir padarījusi iespējamu. Hajeks to definē kā cilvēku stāvokli, kad sabiedrībā cita cilvēka realizēta piespiešana ir samazināta tik daudz, cik vien tas ir iespējams.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties