Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:386777
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.11.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Radio attīstības vēsture pasaulē    4
2.  Radio attīstības vēsture Latvijā    8
2.1.  Latvijas radio okupācijas laikā    10
2.2.  Pēckara radio Latvijā    12
2.3.  Neatkarīga Latvijas radio darbība    13
  Nobeigums    14
  Izmantotā literatūra    15
Darba fragmentsAizvērt

Kaut arī ir lielā skaitā pieaudzis un attīstījies jauno tehnoloģiju skaits un to izmantojums cilvēku komunikācijai ikdienā kļuvis arvien ierastāks, bet radio, kam ir garš vēsturisks attīstības posms, tāpat vēl ir svarīgs medijs cilvēku dzīvēs. Vienkārši ar jauno tehnoloģiju attīstību, radio vēl nav „nomiris” un es uzskatu, ka vēl ilgi pastāvēs. Sabiedrībā radio pastāv kā svarīgs informēšanas līdzeklis, jo ar to cilvēkam vienkāršāk ir uztvert - klausoties nevis lasot.
Šo mediju veidu izmanto visa vecuma cilvēki, kuri no radio piedāvātajām funkcijām var izmantot gan izklaidei, gan informācijas gūšanai. Protams, mūsdienu radio vairs nav un nedrīkst būt tikai skaņa vien. Radio vēl informē par ļoti dažādām jomām un tēmām, un ne tikai par aktuāliem notikumiem Latvijā un pasaulē.
Radio spēj cilvēku ietekmēt personiski, piedāvājot nerunājošas komunikācijas pasauli starp runātāju un klausītāju. Pastāv reāli tā, ka radio ir medijs, kuram ir daudz ciešākas attiecības ar savu auditoriju, nekā televīzijai vai presei. Tāpēc ir vērts uzzināt, kā īsti ir izveidojies radio par to, kas tas ir tagad.
1.Radio attīstības vēsture pasaulē
Pirmos radio sakarus sauca par „bezdrāts” sakariem, jo pierasto vadu vietā informāciju pārnesa neredzamie radioviļņi. Radioviļņi sastāv no ātri manīgajiem elektriskajiem un magnētiskajiem laukiem, ko sauc par frekvenci. No radio informācija tiek pārraidīta dažādās, noteiktās frekvenču joslās. Savukārt radio viļņus uztver radiouztvērēji ar antenu un tie šos viņus pārveido skaņās. 1864.gadā skotu fiziķis Džeimss Maksvels izstrādāja elektromagnētisko viļņu teoriju, kas ir radio darbības pamatā. 1888.gadā vācu fiziķis Heinrihs Hercs atklāja radioviļņus, bet itālis Guljelmo Markoni 1895.gadā izveidoja pirmo radio sistēmu, bet 1901.gadā noraidīja radiosignālus pāri Atlantijas okeānam.1…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties