Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:386748
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.08.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ilgu gadu garumā tika pētīti dažādi komunikācijas aspekti un īpašības gan starppersonu, gan grupu, gan starpkultūru līmenī. Ir izstrādātas neskaitāmas komunikācijas teorijas, kuras mēģina rast atbildes uz jautājumiem, kas ir komunikācija un kāds ir tās process.
Liela daļa teoriju veltītas starppersonu komunikācijas īpatnībām. Viena no tām ir komunikācijas pielāgošanas teorija. Tā apraksta un izskaidro procesu, kad satiekas atšķirīgi cilvēki. Piemēram, dažādu valstu vai rasu pārstāvji, cilvēki ar dažādiem statusiem un lomām sabiedrībā vai cilvēki ar atšķirīgām valodas īpatnībām – akcentu, dialektu u.c. (Baldwin, Perry, Moffit, 2004) Pielāgošanas teoriju 20.gs. 60-tajos 70-tajos gados izstrādāja Hovards Gilzs (Howard Giles) ar saviem kolēģiem. Laika gaitā viņa viedoklim pievienojās arī citi pētnieki. (www.ciadvertising.org, 13.10.2006)
Teorijas pamatā ir viedoklis, ka dažādi cilvēki, komunicējot savā starpā, mēģina viens otram pielāgoties. Runājot ar citas sabiedrības grupas pārstāvi, cilvēks mēģina pielāgot savu runāšanas stilu (tempu, tekstu, izteiksmi) partnera runas veidam, tādējādi atvieglojot savstarpējo komunikāciju un sapratni. Šī adaptācija var būt viena ceļa (tikai viens no partneriem mēģina mainīties) vai abpusēja (abi partneri mēģina mainīt savus paradumus konkrētā situācijā). …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1126626
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties