Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:379367
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Sociopsiholoģiskā tradīcija ir viena no komunikācijas teoriju tradīcijām. Sociopsiholoģiskā tradīcija uzskata, ka komunikācija ir personu un/vai sociālo grupu mijiedarbības process.
Sociopsiholoģiskās tradīcijas pamatā ir rūpīgs, sistemātisks vērojums, cēloņsakarību (cēloņa un seku attiecību) atklāšana, pētnieka distancēšanās no personīgajām pārliecībām, vērtībām u.tml. Balstās uz empīrismu, jebkuram faktam meklē pamatotu atbildi, pierādījumu. Šīs tradīcijas pētnieki uzskata, ka jebkuras zināšanas un fakti ir jāpārbauda un tikai tad tās var uzskatīt par patiesām. Šīs tradīcijas uzdevums ir komunikācijas uzlabošanas veidu meklējumi. Balstās uz cēloņsakarību atklāšanu, kā rezultātā mēģina noskaidrot, kad komunikācija būs sekmīga un kad nebūs, kā arī meklē veidus kā izdarīt pēc iespējas precīzākus pareģojumus par kāda darbību, uzvedību utt. Izteikts ir skepticisms, jo kā jau minēju, tiek uzskatīts, ka jebkādi fakti ir jāpārbauda.
Viena no spilgtākajām sociopsiholoģiskās tradīcijas pārstāvēm ir Džudija Bargūna (Judee Burgoon (1948): Professor of Communication, Professor of Family Studies and Human Development, and Director of Human Communication Research for the Center for the Management of Information at the University of Arizona). gaidu pievilšanas teorija (expectancy violation theory): „Gaidas tālejoši ietekmē cilvēku interakcijas modeļus, viņu iespaidus citam par citu un viņu interakcijas rezultātus. Sagaidāmā pārkāpums […] var rosināt un samulsināt to adresātus, novirzot vairāk uzmanības uz pārkāpēju un to, kāda nozīme ir pārkāpumam.…

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties