Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:378592
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Vācu rakstnieks ir viens no visvairāk lasītajiem Eiropas 20. gs. rakstniekiem. Klasiskā roman­tisma tradīcijās rakstītajos darbos viņš vērsās pret karu un aizstāvēja humānismu. H. Heses kultūrpesimistiskā pilsonības kritika deva im­pulsus studentu protesta kustībai 1968. g.


H. Hese piedzima Kalvē pie Virtembergas un bija vācbaltu misijas sludinātāja un Austrumindijā uzaugušas švābu-šveiciešu misionāru meitas otrais bērns. Bērnību viņš pavadīja ar trim brāļiem un māsām un diviem pusbrāļiem Kalvē un Bāzelē. Dievbijīgie vecāki iespaidoja H. Hesi, tomēr viņš atteicās iet teoloģijas ceļu. Pēc bēgšanas no Maulbronnas evaņģēliski teoloģiskā semināra (1892), nervu krīzēm, pašnāvības mēģinājuma un uzturēšanās sanatorijās viņš neilgu laiku strādāja par mehāniķi, vēlāk par grāmatu tirgotāju Kalvē un Bāzelē. [1]
1899. g. H. Hese publicēja pirmo - neveiksmīgo - dzejoļu krājumu "Roman­tiskas dziesmas" (Romantische Lieder) un uzrakstīja daudzas recenzijas. Pirmā Bāzeles gada beigās viņš publicēja darbu "Hermaņa Laušera atstātie raksti un dzejoļi" (Hinterlassene Schriften und Gedichte von Hermann Lauscher), kurā paustas dziļas atziņas. Šajā darbā pirmoreiz parādās izdomāta izdevēja tēls - to viņš turpmāk nepārtraukti attīstīja. H. Heses jaunromantiskajā attīstības romānā "Pēters Kamencinds" (Peter Camenzind,1904) iezīmējas pastāvīgs tēls-meklējošs vienpatis.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties