Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Tradicionālais un novatoriskais A.Sakses pasakā "Zvēru un nezvēru karš" un Vika pasakā "Pasaka par pūķīti, kas iegavilējās"

     

    Eseja3 Literatūra

3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:369385
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Gan A. Sakses pasakā “Zvēru un nezvēru karš” (1946), gan arī Vika “Pasakā par pūķīti, kas iegavilējās” (public. 1983.g.) attēlota dzīvnieku pasaule, turklāt caur dzīvnieku tēliem atklājas cilvēkiem raksturīgas īpašības un savstarpējās attiecības, tomēr, ja A. Sakses pasakā ir tradicionāli tēli – dzīvnieki, kuriem piemīt cilvēku īpašības un kuru rīcība atspoguļo cilvēku rīcību, tad Vika pasakā dzīvnieku tēlu īpašības netiek izgaismotas, centrā izvirzīta tiek darbība (pārvēršanās) un pasakas filozofiskā slodze.
Jau pasakas ievadā A. Sakse ieskicē folklorai tipisko dzīvnieku pasaules sadalījumu pretmetos- pozitīvie un negatīvie, respektīvi, zvēri un nezvēri. Arī dzīvnieku raksturīgās īpašības ir tradicionālas: lapsa ir viltīga, lācis spēcīgs, zaķis bailīgs, kraukļi un vārnas neganti un negausīgi utt. Arī sižets – “ļaunie” zvēri uzbrūk “labajiem”, bet tie savukārt, izmantojot asprātību uzvar, sakņojas folklorā. Tomēr autore daudz lielākā mērā nekā tautas pasakās pauž pēckara gadu literatūrai raksturīgo kara bezjēdzības ideju, turklāt pasakā atklāts ne tikai tautas pasakai raksturīgais čakluma un attapības cildinājums, bet jaušami arī autores ētiski estētiskie ideāli (brīvības un darba nozīme cilvēka dzīvē), kā arī jaušami A. Sakses politiskie uzskati.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1112363
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties