Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:344343
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ievads. Ūdeņradi 1766. gadā atklāja H. Kavendišs (1731 - 1810). Tomēr jau 1671. gadā, ilgi pirms Kavendiša atklājuma, angļu dabaspētnieks R. Boils (1627 - 1691) ir aprakstījis vieglu, degošu tvaiku rašanos, ja uz atšķaidītu sērskābi iedarbojas ar pulverveida dzelzi. Iespējams, ka tieši viņš ir pirmais zinātnieks, kurš ir ieguvis ūdeņradi. Taču tikai Kavendišs šo “degošo gaisu” izdalīja iespējami tīrākā veidā, izpētīja un aprakstīja tā īpašības. Elementa nosaukumu 1783. gadā ieteica franču ķīmiķis A. L. Lavuazjē (1743 - 1794) nosaucot to par Hydrogen, t. i. “ūdeni veidojošo”.
Izplatība dabā. Ūdeņradis ir visizplatītākais ķīmiskais elements Visumā, kā arī viens no visizplatītākajiem ķīmiskajiem elementiem Zemes garozā. Aprēķini rāda, ka katrs sestais atoms Zemes garozā (ieskaitot atmosfēru un hidrosfēru) pieder ūdeņradim, bet tā klarks ir ~1,02 %.
Zemes garozā ūdeņradis atrodas gan cietā fāzē dažādu minerālu sastāvā, gan šķidrā fāzē ūdens sastāvā Pasaules okeānā, gan arī gāzveida fāzē atmosfērā savienojumu (H2O, NH3 u.c.) un vienkāršas vielas formā. Savienojumu veidā tas ir arī visās dzīvības formās.
Brīvā veidā ūdeņradis atmosfērā ir sastopams tikai kā zīmes (510-5 tilpuma %). Tā relatīvā koncentrācija atmosfērā palielinās, palielinoties augstumam, un ~100 km augstumā ļoti plānā atmosfēras kārtiņa praktiski sastāv tikai no ūdeņraža.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1161796
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties