Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:341902
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Pusaudža raksturojums    4
  Secinājumi    12
  Literatūras saraksts    14
Darba fragmentsAizvērt

Šī perioda īpaša nozīme ir saistāma ar bērna pubertāti un sociālo attīstību, kā arī ar identitātes vai pašvērtējuma nostiprināšanos(meklēšanu). Šajā periodā izveidojas bērna personības pamatiezīmes un kvalitātes, kā arī atklājas visos iepriekšējos periodos izveidojušās ietekmes emocionālajā, kognitīvajā, sociālajā sfērā. Jo lielākas kļūdas ir bijušas pieļautas iepriekšējos attīstības periodos, jo tās stiprāk izpaužas pusaudžu periodā, jo “grūtāks” pusaudzis ir šajā periodā. Pusaudzi raksturo negatīvisms, opozīcija, nepakļaušanās un tml. Ja pusaudžu periodā cilvēks vēl neatrod savu patieso identitāti, viņam ir “lomu sajukums”.
Tieši ar šo bērnu tas ir noticis, ka viņš ir “grūtais” pusaudzis. Vecāki savu bērnu nekad nav mīlējuši un nemīl, un neizrāda arī pret viņu nekādu cieņu. Vecākiem neinteresē kur un kā viņu bērns pavada brīvo laiku, ne arī kā viņš mācās, bet sagaida no viņa priekšzīmīgu uzvedību. Alfrēds Ādlers saka: “Tikai tas indivīds, kuru līdzcilvēki neinteresē, parasti sastopas ar vislielākajām dzīves grūtībām un citiem sagādā vissmagākās ciešanas. Cilvēces neveiksminieki nāk no šādu indivīdu vidus.”[2.71.] Pusaudžiem rodas stress, ja: vecāki grib, lai viņa bērns būtu labākais, gan uzvedībā, gan mācībās, gan saskarsmē; citi par mani smejas; vecāki savā starpā ķildojas. Lai pusaudzis brīvprātīgi pakļautos kādām normām, jābūt motivācijai, kāpēc viņš pakļaujas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties