Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:307141
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.09.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Teorijas daļa    4
2.  Metode    7
3.  Rezultāti (empīriskā daļa)    8
4.  Diskusija (analīzes daļa)    9
5.  Nobeigums    13
  Izmantotā literatūra    15
  Pielikums nr.1    16
  Pielikums nr.2    17
  Pielikums nr.3    19
Darba fragmentsAizvērt

Emocijas... tas ir jēdziens, kuru katrs no mums vienkāršoti saprot kā savas izjūtas saistībā ar kaut ko. Tas ir dvēseles stāvoklis, garastāvoklis.
Emocijas ir tās, kas mūs, cilvēkus, atšķir no citām dzīvām būtnēm. Ir tik svarīgi, ka varam tās izrādīt – gan prieku, gan skumjas, jo tas palīdz ikvienā dzīves sfērā, galvenokārt, komunikācijā ar apkārtējiem cilvēkiem un sabiedrību.
Ir divas lielas grupas: pozitīvās un negatīvās emocijas.
Pozitīvās emocijas rodas tad, kad ir apmierinātas visas mūsu vajadzības, kad nejūtam grūtības un sarežģījumus ikdienā. Tās ir atkarīgas no laba psiholoģiskā stāvokļa un veselības. Cilvēkiem ikdienu ir nepieciešamība just pozitīvās emocijas – tās sekmē organisma optimālu darbību un mobilizē smadzeņu enerģētisko resursu maksimālu izmantošanu. Pozitīvās emocijas ir proporcionālas pārtrauktā sasprindzinājuma lielumam, tādēļ vislielāko prieku izjūtam tad, kad esam tikuši pāri vislielākajām grūtībām. [5]
Negatīvās emocijas – neapmierinātība, bēdas, skumjas, nomāktība, stress, aizvainojums u.c. Ikdienā saskaroties ar cilvēkiem, kuri ir negatīvi noskaņoti, arī paši, gluži nemanot, kļūstam nervozi, īgni un viegli aizkaitināmi. Bieži izjūtam kauna vai sirdsapziņas pārmetumu sajūtu. Tas atstāj sekas cilvēka psihē, īpaši, ja viņš neprot tikt galā ar negatīvajiem pārdzīvojumiem. [5] Tādēļ būtu ļoti svarīgi un nozīmīgi, lai mēs prastu tikt ar tām galā, jo tās izraisa dažādas ar Centrālo nervu sistēmu saistītas slimības, no kurām varētu arī izvairīties...
Šai darbā tuvāk aplūkosim vienu no negatīvo emociju izpausmēm – konfliktu.
Pats vārds „konflikts” (no latīņu val. – conflictus) nozīmē – sadursme. [4]
Mūsdienu sabiedrība nav iedomājama bez konfliktiem un to izpausmēm visdažādākajos veidos. Ikdienu dzirdam par tiem ziņu raidījumos, lasām periodikas izdevumos. Var teikt, ka „vienkāršais” cilvēks pārtiek no augstākās sabiedrības nesaskaņām, burtiski „uzsūcot” sevī ikvienu negatīvisma izpausmi izvirzot tikai vienu prioritātes noteikumu – strīds tieši neskar viņu pašu.
Šī darba mērķis ir iztirzāt konflikta būtību un efektīvākos risināšanas veidus gan pazīstamajā sabiedrības daļā, gan arī cilvēkos ap mums, vienlaikus izdarot pētījumu, balstoties uz teorijas daļā iesniegto materiālu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties