Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Pedagoģisko konfliktu cēloņu analīzes un atbilstoša izturēšanās stila (taktikas) izmantošanas nozīme pedagoģiskās saskarsmes pilnveidošanā

     

    Referāts11 Pedagoģija, Psiholoģija

3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:303206
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.12.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Konflikts, tā veidi    4
3.  Konflikta cēloņi    5
4.  Konfliktu atrisināšanas vērtība    6
5.  Uzvedības taktikas konfliktu situācijā    8
6.  Pedagoģiskās prakses atskaite    11
7.  Kopsavilkums    14
8.  Literatūras saraksts    15
Darba fragmentsAizvērt

Gatavojoties rakstīt šo referātu un iepazīstoties ar šim darbam piedāvātajām tēmām, man uzreiz bija skaidrs, ka rakstīšu par konfliktiem – pedagoģisko konfliktu cēloņiem un tiem atbilstošas izturēšanās stila izvēli, tā nozīmi pedagoģiskās saskarsmes veidošanā. Kāpēc tieši šāda izvēle? Iespējams, tāpēc, ka reiz man pašai kā studentei nācies piedzīvot ļoti nepatīkamu konfliktu ar kādu augstskolas pasniedzēju. Šī konflikta dēļ pat nopietni apsvēru iespēju pārtraukt studijas attiecīgajā mācību iestādē, jo izrādījās, ka mūsu domstarpības nav atrisināmas. Kad studēju jau 4. kursā, gadījās tā, ka vairāku no manis neatkarīgu apstākļu sakritības dēļ man no augstskolas tiešām bija jāatsakās. Saprotams, tas bija sāpīgi, tomēr jutos arī atvieglota – man vairs nebūs jākontaktē ar minēto pasniedzēju! Un tas tiešām mani darīja ļoti priecīgu. Tātad, pamatojoties uz manis pašas rūgto pieredzi un to, ka gatavojos kļūt par pedagogu, vēlējos pievērsties šai tēmai – lai, iespējams, saprastu, izprastu un iemācītos pati neatkārtot citu un arī savas reiz jau pieļautās kļūdas. Protams, es nevarēšu izskatīt šo man interesējošo tēmu tik pamatīgi un dziļi kā es to vēlētos, jo darba apjoms ir ierobežots, tāpēc centīšos koncentrēti izskatīt konfliktu, tā būtību, cēloņus, atrisināšanas vērtību un uzvedības taktiku konflikta situācijās.
Kā pedagoģiskās prakses atskaites darbu es arī izvēlējos šo jau augstāk pieminēto pašas konfliktu. Tā kā tas notika augstskolā starp studenti un pasniedzēju, un tā risināšanā tika iesaistītas arī citas personas – attiecīgās fakultātes dekāne un studentu pašpārvalde, domāju, ka tas ir lielisks un analīzes vērts piemērs. Turklāt esmu personīgi ieinteresēta šīs konfliktsituācijas analīzē. Lai tiktu galā ar šo uzdevumu, kā teorētisko bāzi izvēlējos sekojošus literatūras avotus - S.Omārova “ Cilvēks runā ar cilvēku. Saskarsmes psiholoģija.”, A.Vorobjovs “Sociālā psiholoģija”, N.L. Geidžs, D.C. Berliners “Pedagoģiskā psiholoģija”.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1235122
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties