Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:300881
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Jaunlatvieši bija kustība, kas izveidojās 1855.gadā Tērbatas universitātē. To izveidoja šīs universitātes students Krišjānis Valdemārs. Sākumā tas bija kā pulciņš, kurā piedalījās 10 – 12 jauniešu. Viņi sevi atzina par latviešiem un izvirzīja ideju par nepieciešamību attīstīt latviešu kultūru.
Popularitāti jaunlatvieši ieguva publicējoties dažādās avīzēs- sākumā „Mājas Viesī”. Tika publicēti raksti uzsverot latvietību. Šādi drosmīgi raksti pievērsa latviešu uzmanību, bet reizē apdraudēja vācbaltiešu kundzību, tāpēc šādus rakstus aizliedza publicēt. Viena no jaunlatviešu pamatidejām bija, lai latviešiem būtu tādas pašas tiesības kā citām tautām. Jaunlatvieši, pēc šī aizlieguma publicēties, nepadevās un ar Krievijas cara brāļa lielkņaza Konstantīna Nikolajeviča un krievu inteliģences starpniecību sāka izdot „Pēterburgas avīzes”, kur jaunlatvieši varēja atsākt publicēties.
K.Valdemārs uzsvēra, ka latviešu tauta ir kā vidutājs starp Vāciju un Krieviju, un ka šo lielo tautu valodu zināšana varētu palīdzēt latviešiem kļūt turīgiem. K.Valdemārs vēl izteica ideju, ka labāk ir ļauties krievu kundzībai, jo tādējādi latvieši tiktu atbrīvoti no vācu kundzības, kas ir stingrāka. Viņš ir teicis, ka runājot krieviski latvieši iegūs pašcieņu, patstāvību un paļaušanos uz saviem spēkiem un tautas lepnumu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties