Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:299737
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

ATĒNAS
ĢEOGRĀFISKAIS STĀVOKLIS UN DABAS APSTĀKĻI
Atika ir pussala Vidusgrieķijas austrumos. Tā ir kalnu zeme ar vairākām ostām dienvidu piekrastē. Visērtākā no tām bija Pireneja. Pussalā atradās Laurija sudraba raktuves un augstvērtīgā Pentelijas marmora atradnes. Te bija arī lielisks māls. Tikai neliels jūras šaurums atdalīja Atiku no lielās Eibojas salas, kur bija varš. Zeme Atikā bija mazauglīga, akmeņaina. Labības te nepietika, lai varētu paēdināt visus iedzīvotājus. Tāpēc tā bija jāieved. Ļoti labi padevās vīnogas un olīvas. Akmeņainajos pakalnos ganījās aitu, kazu un ēzeļu ganāmpulki. Ģeogrāfiskais stāvoklis un labās ostas veicināja kuģniecību. Piekrastes iedzīvotāji nodarbojās ar zvejniecību, tirdzniecību, arī ar jūras laupīšanu. Atika bija slavenā varoņa Tēzeja dzimtene, kurš senos laikos esot nogalinājis briesmīgo Krēta Minotauru.

ATĒNU PILSĒTA
Atēnu polisas centrs bija Atēnas – pati slavenākā un skaistākā grieķu pilsēta. Kāds senais rakstnieks ir teicis: „Tu esi muļķis, ja neesi redzējis Atēnas! Ja esi redzējis un neesi par to jūsmojis, tad tu esi ēzelis; bet, ja labprātīgi no tām devies prom, tad tu esi kamielis!” Atēnas atrodas sešus kilometrus no jūras. Labi izbūvēts ceļš pilsētu savienoja ar Pirejas ostu. Gar ceļa abām pusēm 5. gs. vidū p.m.ē. uzcēla augstus mūrus, ko sauca par „Garajām sienām”. Ienaidnieka uzbrukuma gadījumā tām vajadzēja nodrošināt sakarus starp Atēnām un ostu, lai varētu pilsētai piegādāt pārtiku.
Pilsētas centrs un skaistākā vieta bija Akropole. Uz stāvas klints, kas pacēlās pāri pilsētai, bija uzcelti vairāki tempļi un novietotas dievu statujas. Svarīgākā vieta pilsētā bija centrālais laukums – agora. Te bija tirgus. Agrīnajā periodā te notika arī tautas sapulces. Vēlāk tautas sapulces vietu pārcēla uz pakalnu, ko sauca par Pniksu. Pilsētā bija brīnišķīgi tempļi dieviem, teātri un citas celtnes. Veselus kvartālus aizņēma rosīgie tirgotāju veikaliņi un amatnieku mājas ar darbnīcām.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1141528
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties