Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:291254
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Atkarība no narkotiskajām vielām    2
  Noklusēšana, meli, patiesība    6
  Skolēnu atkarība no smēķēšanas    7
  Alkoholisms, tā ietekme uz organismu    11
  Alkoholiskie dzērieni    11
  Ar ko sākas dzeršana?    12
  Kā es varu mainīt savus dzeršanas ieradumus?    14
  Pa Gorbačova ceļu...    15
  Monopola gads    16
  Plus narkotikas?    17
  Alkoholu Rīgā labāk lietot uz vietas    17
  Alkohola tirdzniecības laiku varētu pagarināt līdz pusnaktij    18
  Alu iekļauj alkoholisko dzērienu sarakstā    19
  Trīs patiesības par alkoholu    20
  Ilga Kapeniece runā par cīņu pret alkoholu    20
  Alkohols    22
  Secinājumi    24
Darba fragmentsAizvērt

Dar­bā ar nar­ko­mā­niem ir pie­rā­dī­jies, ka at­ka­rī­bas sā­kums re­ti kad ir sais­tāms ti­kai ar nar­ko­ti­ku ķī­mis­ka­jām īpa­šī­bām vai drau­gu ie­tek­mi, bet gan lie­lā mē­rā ar vēl­mi at­ri­si­nāt grū­ti pār­va­ra­mas psi­his­kas pro­blē­mas.
Ro­das jau­tā­jums, vai mēs vi­si ne­esam at­ka­rī­gas per­so­nī­bas? Kā uz­ska­ta dau­dzi psi­hi­at­ri un nar­ko­lo­gi, par al­ko­ho­li­ķi kļūst, bet par nar­ko­mā­nu pie­dzimst. Mēs sa­grau­jam pa­ši se­vi un sa­vu ģi­me­ni, no­nā­kot at­ka­rī­bā no lie­tām, sais­tī­bām, vā­jī­bām, kas tie­ši ne­sa­is­tās ar ap­rei­bi­no­šu vie­lu lie­to­ša­nu. Pie­ķe­ro­ties cil­vē­kiem, lie­tām mēs rem­dē­jam sa­vu vien­tu­lī­bu, dro­šī­bas sa­jū­tas trū­ku­mu, ne­spē­ju uz­ņem­ties at­bil­dī­bu.
Nar­ko­mā­ni­jas priekš­no­tei­ku­mi tiek ie­gū­ti ļo­ti ag­rā­ dzī­ves pos­mā un pat pirms dzim­ša­nas, ja pa­ši ve­cā­ki nav pār­lie­ci­nā­ti par bēr­na ne­pie­cie­ša­mī­bu un spē­ju dot vi­ņam mī­les­tī­bu. Pro­tams, lie­lai da­ļai, īpa­ši tiem, kas nā­ku­ši no tā sau­ca­ma­jām ne­lab­vē­lī­ga­jām ģi­me­nēm, ir nā­cies pār­dzī­vot sek­su­ālo iz­man­to­ša­nu vai rup­ju fi­zis­ku var­dar­bī­bu un vien­al­dzī­bu, un vēl ci­ti ve­se­lu vir­kni sma­gu no­de­vī­bu, šķir­ša­nos, bet tik­pat lie­la da­ļa ne­var mi­nēt šos ie­mes­lus.
Per­so­nī­bas iz­vei­do­ša­nā lie­la no­zī­me ir ve­cā­kiem. At­ka­rī­gas per­so­nī­bas iz­vei­do­ša­nās priekš­no­tei­kums slēp­jas bēr­na audzi­nā­ša­nā. Ta­ču arī tiem bēr­niem, kas ir sa­ņē­mu­ši ve­cā­ku uz­ma­nī­bu un bēr­nī­bā ir tie­ku­šies at­bilst ve­cā­ku ide­āliem, va­ja­dzē­tu pie­mist spē­cī­gai paš­ap­zi­ņai, to­mēr arī vi­ņi, ne­sa­snie­gu­ši vē­la­mo, iz­jūt pa­mes­tī­bas sa­jū­tu un pār­lie­cī­bu, ka vi­ņi ne­at­bilst tām pra­sī­bām, ko dik­tē­ju­ši ve­cā­ki vai kāds vi­ņu pa­šu ide­āls. Mū­su sa­bied­rī­bā ir ie­sak­ņo­ju­sies pār­lie­cī­ba, ka la­ba audzi­nā­ša­na, ir pra­sī­bu iz­vir­zī­ša­na. Bēr­nam augot ro­das priekš­stats, ka ve­cā­ki vi­ņu mīl ti­kai par to, ka viņš at­bilst vi­ņu iz­vir­zī­ta­jām pra­sī­bām, kas bie­ži vien ir ve­cā­ku sub­jek­tī­vi iz­vei­do­ju­šies priekš­sta­ti.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties