Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:290039
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.05.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Vēsture    5
  Argumenti    9
  Viedokļi    11
  Secinājumi    14
  Izmantotā literatūra    15
Darba fragmentsAizvērt

Latvijā valda daudz un dažādi uzskati par to vai Latvijas Republikai vajag atjaunot nāves sodu par īpaši smagiem noziegumiem vai tomēr nevajag. Lielais vairums tomēr uzskata, ka vajag ieviest nāves sodu par īpaši smagiem noziegumiem, liela daļa ir divdomīgi, jo uzskata, ka vajag nāves sodu, bet senāk kad tas vēl bija Latvijā, tad bija arī gadījumi, ka to izpildīja un piemēroja cilvēkiem, kuri ir nevainīgi un nav pelnījuši to. Daudzviet pasaulē vēl tiek piemērots nāves sods.
Nāvessods ir viens no senākajiem krimināltiesību institūtiem cilvēces vēsturē, un jau tad, senatnē, tas iekļāva iebiedēšanas un sodīšanas funkciju.
Jau kopš cilvēces attīstības sākuma nāvessods kā soda veids ir pastāvējis dažādās izpausmes formās, – sākot no asinsatriebības līdz pat nāvessodam klasiskajā izpratnē, kā tas ierasts pašlaik. Sabiedrības uzskats par nāvessoda brutalitāti un necilvēcību ir veidojies līdz ar cilvēktiesību aizsardzības idejas attīstību, un tādēļ daudzās valstīs nāvessods vairs nepastāv vai arī tam ir ieviests moratorijs.
21. gadsimta sākumā šāds soda veids tiek nosodīts kā pārāk nežēlīgs, taču pagaidām tikai 125 valstīs nāvessods ir atcelts. Pat vairākās pasaules lielvalstīs, piemēram, ASV, Ķīnā, Irānā un Saūda Arābijā,1 tas joprojām tiek piemērots. Jāteic, ka Latvijā nāvessoda izpilde ir apturēta, bet vēl aizvien noris diskusijas par tā piemērošanu maniakāliem un sērijveida slepkavām.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties