Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Sociālo institūtu problēmas: izglītība, darbs, veselības aprūpe, ģimene

     

    Konspekts4 Socioloģija

2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:268001
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1.Vardarbība ģimenē. Vardarbība ģimenē ir fizisko, seksuālo, verbālo, emocionālo un ekonomisko aizskārumu cikls, kas atkārtojas arvien biežāk un kas tiek izmantots pret sievieti no partnera (vīra, drauga) puses ar mērķi iegūt pār viņu kontroli un varu. Partnera vardarbība pret sievieti ģimenē atbilstoši 1979.gada ANO Konvencijai par jebkuras sieviešu diskriminācijas izskaušanu ir viena no diskriminācijas pret sievieti formām.
Vardarbība ģimenē lielāko daļu upuru padara bezspēcīgus, vājus, jo varmākas nereti pielieto gan fizisko vardarbību, kā arī emocionālo vardarbību iebiedējot un sakot, lai par to nevienam nesaka jo tad viņas pametīs un sievietes paliks vienas ar bērniem, nespēs tos uzturēt, paliks uz ielas bez mājām utt., tas viņām rada bailes un traucē griezties pēc atbilstošas palīdzības, lai pārtrauktu vardarbības aktus.
Pastāv vairāki veidi, kā definēt vardarbību. Murreja Strausa un kolēģi parādīja vispārēji ģenerālu definīciju, ieskaitot grūstīšanu līdz kaut kā mešanai un laulātā drauga sišanu, knaibļu vai ieroča izmantošanu.
Nopietna vardarbība ir disproporcionāla nabadzīgajiem un ekonomiski neizdevīgā stāvoklī esošiem. Ģimenēs ar zemu izglītību un nodarbošanās iespējām pastāv lielāks vardarbības risks. Sievietes ar lielākiem ekonomiskiem un sociāliem resursiem daudz mazāk ir pakļautas vardarbībai un vairāk pamet šādus vīrus. Vardarbība vairāk pastāv tur, kur cilvēks ir vairāk izolēts no citas pasaules.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1118770
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties