Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
6,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:236544
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Pamatojums par aktualitāti    3
2.  Trīs tiesiskās demokrātijas pamatkritēriji jeb normatīvās politiskās koncepcijas    4
2.1.  Sociālais taisnīgums    4
2.2.  Personas brīvība    9
2.3.  Vienlīdzība    13
  Politiskā vienlīdzība    13
  Iespēju vienlīdzība    14
3.  Secinājumi    16
4.  Kopsavilkums jeb apvienojošs secinājums    17
5.  Izmantotā literatūra    18
Darba fragmentsAizvērt

Šīs koncepcijas ietvaros pastāv spēcīga “vērtību slodze”. Politiskās vērtības un normatīvās politiskās teorijas ir sinonīmi. Tādas normatīvās politiskās koncepcijas kā “Sociālais taisnīgums”, ”Brīvība”, “Vienlīdzība” ir nozīmīgas politiskās vērtības, kas nosaka vai iesaka politiskās uzvedības vai institucionālo struktūru noteiktu formu.
2.1. Sociālais taisnīgums
Sociālais taisnīgums – “Sabiedrisko attiecību stāvoklis, kas atbilst vēsturiski un sociāli determinētam /nosacītam/ priekšstatam par attiecīgajā ražotājspēku attīstības līmenī optimālajām subjekta sabiedriskās atražošanās attiecībām. Teorētiski, no sociālo grupu subjektīvajiem priekšstatiem abstrahēti skatīts, sociālais taisnīgums ir tāda sabiedrisko labumu sadales kārtība, kas konkrētajos vēsturiskajos ražošanas apstākļos ir visu un katra cilvēka attīstībai pati labvēlīgākā. No dažādu sociālo grupu viedokļiem ikdienas apziņas līmenī veidojas atšķirīgi priekšstati par sociālo taisnīgumu, jo katrs subjekts cenšas sevi saglabāt un nākotnē izcelties pat uz citu rēķina. Lai noskaidrotu sociālo taisnīgumu visas sabiedrības mērogā, nepieciešama zinātniska objektivitāte un attīstīts humānisms, bet pat šādi iegūtie atzinumi par taisnīgumu, praksē īstenoti, daudzus atstās neapmierinātus, jo neatbildīs viņu subjektīvajiem tīkojumiem un cerībām. Pilnīgs sociālais taisnīgums ir tad, ja katrs sabiedrības loceklis saņem visu, kas viņam vajadzīgs pilnīgai attīstībai un pilnvērtīgai savu spēju realizācijai. Tas ir iespējams vienīgi materiālo labumu pārpilnības apstākļos, ko var nodrošināt augsts darba ražīgums.”nr.2-118.lpp.
Taisnīgums dod visiem vienādas iespējas, tiesības un brīvības.
“Taisnīgums ir tēma, kas caurvij visu politiskās filozofijas pastāvēšanas vēsturi. Politiskās domas attīstības vēsturē atrodami daudzi taisnīgas valsts iekārtas modeļi. Taisnīgums attiecas uz politiskās sabiedrības morālo vērtējumu un deklarē cilvēku kopdzīves vispārējos Bībeles principus - sodu un atalgojumu. Citiem vārdiem sakot, politiskajās teorijās taisnīgums figurē kā morālais kritērijs atalgojuma sadalei par personas nopelniem. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1115246
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties