Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
21,48 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:213170
 
Vērtējums:
Publicēts: 12.02.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 33 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI.
Darba mērķis ir veikt izpēti par darbietilpības novērtējuma metožu lietojuma iespējām un lietderību.
Darbietilpības novērtējuma metožu izpētes gaitā bija pieejams plašs informācijas apjoms angļu valodā. Vislaikietilpīgākais darbs bija visas šīs informācijas apkopošana un tulkošana. Pēc daudzu metožu apskata tika izvēlētas dažas populārākās metodes un izpētītas padziļinātāk.
Ekspertu viedoklis ir viena no vieglākajām metodēm, jo tur nepieciešams tikai pieaicināt kādu ekspertu, kas pārzina konkrētu projektu veidošanu un, balstoties uz iepriekšēju pieredzi, nosaka aptuveno darbietilpības novērtējumu.
Delpi metodē notiek anketēšana vai nu uz papīra, ko sauc par „paper and pencil” veidu vai datorizēti, ko sauc par „Delphi conference”. Rezultātā tiek apkopotas respondentu atbildes un vairāku jautājumu kārtās tiek panākts ekspertu viedokļa vienbalsīgums.
Check Point metode arī izmanto anketēšanu, tikai šeit katra jautājuma iegūtās atbildes tiek vērtētas ar noteiktiem svariem, kur 3 raksturo vidēju stāvokli ASV programmatūras ražošanas industrijā, bet mazāks skaitlis par 3 ražo labu situāciju.
Savukārt SLIM metode jeb Putnama modelis ir piemērots tikai lieliem projektiem un tiek rēķināts ar īpaši izveidotu rīku. SLIM pamatā ir 5 darba rīki – SLIM MasterPlan, SLIM - Control, SLIM – Estimate, SLIM – Metrics un SLIM – Data Manager. Šie darba rīki ļauj sasniegt šādus mēŗkus – plānot un īstenot veiksmīgu produktu izstrādes projektus; novērtēt izstrādātās programmatūras efektivitāti un optimizēt produktivitātiprojektu portfelī.
PERT metode izmanto 3 punktus – visoptimistiskāko stāvokli (O), vispesimistiskāko stāvokli (P) un visvēlamāko stāvokli (M). Šos trīs skaitļus ievieto vienādojumā (O+4*M+P)/6 un iegūst vidējo svērto rezultātu.
Savukārt Cocomo metodei ir iespējams izvēlēties – kādu mēru izmantot vai programmas koda rindiņu skaitu vai neizlīdzināto funkciju punktu skaitu. Izvēlēto skaitli ievieto attiecīgajos vienādojumos vai tiešsaistes rīkos un, ņemot vērā konkrētus faktorus, iegūst rezultātu cilvēk mēnešos.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties