Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
11,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:208530
 
Vērtējums:
Publicēts: 18.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēki neatkarīgi no sociālās izcelšanās beidzot varēja brīvi izvēlēties savu profesiju, tie drīkstēja iegūt īpašumā zemi, pēc vēlēšanās mainīt dzīvesvietu.
Industrializācija: Jaunā mašīnu ražošanas tehnika un kapitālistiskā darba organizācija nomainīja vecās, galvenokārt uz roku darbu balstītās ražotnes, un tādēļ iepriekš nepieredzētos apmēros pieauga saražotās produkcijas apjomi. Ar vien vairāk darbu lauksaimniecībā nomainīja ar darbu pilsētu rūpnieciskajos kompleksos. Fabrika bija arī vieta, kur cilvēki iepazina jaunas sociālās kundzības un atkarības formas. Fabrikants, vismaz pirmajā industrializācijas fāzē, bija persona, kas dibināja uzņēmumu un to uzbūvēja; viņš vienpersoniski izšķīrās par firmas attīstību, kā arī par savu strādnieku labklājības līmeni un darba pienākumiem. !9.gs.notika ilgi un asiņaini streiki, rezultātā 19.gs.beigās izveidojās (Vācijā, Francijā u.c.) spēcīgas arodbiedrības. Ekonomiskā buržuāzija – fabrikanti, baņķieri, lieltirgotāji, menedžeri – guva arvien lielākus panākumus, pamazām apvienojoties ar dižciltīgajiem.
Lielu slavu industrializācijas sākumposmā guva tehniķi un atklājēji. Inženierus un dabaszinātniekus uztvēra kā progresīvā cilvēka prototipu.
19.gs izveidojās t.s. buržuāziskā jeb pilsoniskā sabiedrība. Ar šo jēdzienu saprot tādu ekonomiskās, sociālās un politiskās kārtības modeli, kura īstenošanai jāpārvar kārtu privilēģijas un klerikāļu dominēšana. Šis modelis apstiprināja tiesiski regulētu individuālās brīvības principu – dalīt dzīves potenciālu pēc nopelniem un paveiktā darba apjoma. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1237185
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties