Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:207146
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Latvijas Republikas valstiskuma zaudēšanas vēsturiskie aspekti un starptautiskā reakcija 1940.gadā    4
2.  Latvijas jautājums Otrā pasaules kara gados, vācu okupācijas laikā    7
3.  Latvijas valstiskuma jautājums „aukstā kara gados” pēc Otrā pasaules kara    10
  Secinājumi    13
  Izmantotās literatūras saraksts    14
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1940.gada vasarā padomju militārās okupācijas, tai sekojošas aneksijas rezultātā Latvijas Republikas valstiskums „de facto” tika likvidēts un tās teritorija inkorporēta Padomju Savienības sastāvā.
Pēc Otrā pasaules kara un otrreizējās padomju okupācijas sākuma Latvija, Lietuva un Igaunija bija vienīgās no kara laikā okupētajām teritorijām, kurām netika atjaunots kaut ierobežots valstiskums.
Lielākā daļa no Rietumvalstīm, tai skaitā ASV un Lielbritānija neatzina Latvijas Republikas teritorijas aneksiju Padomju Savienības sastāvā un turpināja „de iure” atzīt Latvijas Republikas kā starptautiskā tiesību subjekta pastāvēšanu. ASV, Lielbritānijā, Austrālijā, Vatikānā un Kanādā turpināja pastāvēt Baltijas valstu diplomātiskās pārstāvniecības un šo valstu valdības nelika šķēršļus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas diplomātu darbībai. Tajā pašā laikā, valstis, kuras turpināja atzīt Latvijas Republikas „de iure” pastāvēšanu atzina , ka „de facto” Latvijas teritoriju kontrolē Padomju Savienība.
Aneksijas „de iure” neatzīšana bija nepieciešams priekšnoteikums Latvijas Republikas tiesiskās atzīšanas jautājuma, saglabāšanai, aktualizēšanai un tiesiskai uzturēšanai. Latvija, Lietuva un Igaunija turpināja formāli pastāvēt kā starptautisko tiesību subjekti. Līdz ar to atjaunojoties valstiskajai neatkarībai tā tika atjaunota pavisam konkrētā veidā – uz 1918.gada 18.novemrī izveidotā valstiskuma pamata.
1990. gada 4. maijā, jaunievēlētā Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju „Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Šā dokumenta pieņemšana bija nozīmīgs pagrieziena punkts Latvijas valstiskuma attīstībā.
Atmiņās par Neatkarības deklarācijas pieņemšanu viens no tās autoriem Romāns Apsītis raksta: „Skatos pāri ļaužu galvām uz Pārdaugavu. Tur laiski dūmo daži fabriku skursteņi, bet viegls vakara vējiņš rotaļājas krastmalas liepās. Viss it kā ir tāpat kā agrāk. Un tomēr ne gluži vairs tā. Todien Latvijas vēsturē ir noticis pagrieziens atpakaļ uz savu vienīgo un īsto valsti.”

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1228861
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties