Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:203730
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.08.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pētījums „Dzīves kvalitāte Latvijā” ir pierādījis, ka viens no iemesliem, kādēļ Latvijas iedzīvotāji emigrē no valsts, ir sliktie darba apstākļi, par ko liecina nelaimes gadījumu skaits, kas ir viens no sliktākajiem rādītājiem Eiropā. Latvijā joprojām ir daudzi uzņēmumi, kas koncentrējas uz peļņas gūšanu, nevis investīcijām cilvēkresursos un valsts attīstībā. Bieži vien uzņēmumi nenodrošina pat to, ko paredz vispārējie likumdošanas akti. Darba likuma normas netiek ievērotas arī dažos valsts uzņēmumos un iestādēs, kas liecina par zināmu visatļautību un kontroles trūkumu. Līdz ar to ir nepieciešama darba attiecību ekonomiskā un sociālā attīstība. Šajā kontekstā īpašu nozīmi iegūst sociālais dialogs.
Pēc Starptautiskās darba organizācijas definīcijas, sociālais dialogs ietver dažāda veida sarunas, konsultācijas un informācijas apmaiņu par kopējiem ekonomiskās un sociālās politikas jautājumiem (darba apstākļiem, atalgojumu, kvalifikāciju, sociālo un medicīnisko aprūpi darba vietā, darba drošību u.c.) starp vai ar pārstāvjiem no valdības, darba devējiem vai darbiniekiem. Sociālā dialoga mērķis ir veicināt demokrātisku sadarbību starp sociālajiem partneriem, tas nodrošina sociālo stabilitāti un veicina ekonomisko izaugsmi. Ar sociālā dialoga palīdzību tiek sekmēta specifisku darba drošības un veselības aizsardzības problēmu atrisināšana, kā arī uzlaboti darba apstākļi. Sociālais dialogs ir arī veids kā mazināt sociālo diskrimināciju, kas ir būtisks emigrāciju motivējošs iemesls.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties