Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:192222
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Jebkura ūdens īpašība ir unikāla, joprojām zinātnei nav atbilžu kāpēc tikai ūdens uz planētas var atrasties trijos fizikālajos stāvokļos: šķidrā, cietā un gāzveida. Kāpēc tieši ūdenim no visiem šķidrumiem ir vislielākais virsmas spraiguma koeficients? Kāpēc tas ir pats „jaudīgākais” šķīdinātājs uz Zemes, un kādā veidā ūdens spēj celties pa koku stumbriem pārvarot vairākus desmitus atmosfēru spiedienu?! Varbūt tieši tāpēc no zinātņu doktora, Maskavas Valsts universitātes bioloģijas fakultātes profesora Vladimira Voikova no Krievijas mutes izskanēja sekojoša frāze: „Tagad mēs esam spēruši lielu soli! Mēs sapratām, ka patiesībā par ūdeni mēs neko nezinām.”
Filmā tika stāstīts par interesantu notikumu. Kādā no slepenajām Vācijas laboratorijām 60-ajos gados laborante netīšām vārglāzē ar tīru ūdeni iemeta stikla kapsuliņu ar nāvējošu indi. Kapsula bija hermētiski noslēgta. Lai neafišētu savu neveiklību, laborante tā arī neizņēma kapsulu no vārglāzes. Iekritušo kapsulu atklāja tikai pēc 3 dienām, bet tā kā tā bija hermētiski noslēgta un no tās inde nevarēja izplūst, tam nepievērsa uzmanību, un ar šo ūdeni padzirdīja laboratorijas peles. Pēc kāda laika tās nomira. Ūdeni tūdaļ sāka ļoti smalki izmeklēt. No ķīmiskā viedokļa tas izrādījās nevainojami tīrs, tātad ūdens kaut kādā veidā nesaskaroties tieši ar indi pārņēma tās negatīvās īpašības. Līdzīgs notikums bija arī kādā citā laboratorijā, kur tika izstrādāts slepens bakterioloģiskais ierocis, kas bija paredzēts masu iznīcībai. Tas būtu bijis jaunas paaudzes ierocis.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1125860
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties