Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:191894
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.12.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Kravu pārvadājumu vagoni    4
1.1.  Universālo vagonu tipi    4
1.2.  Speciālie un specializētie vagoni    6
2.  Pasažieru vagoni    13
2.1.  Pasažieru vagoni starptautiskajiem pārvadājumiem Latvijā    14
2.2.  Speciālie pasažieru vagoni    17
3.  Dzelzceļu sistēmu sliežu platumi    19
  Secinājumi    23
  Bibliogrāfiksias saraksts    24
Darba fragmentsAizvērt

No fizikas viedokļa raugoties uz sliežu konstrukcijām, jo šaurākas sliedes, jo vieglāk veidot asākus pagriezienus, kā arī to izmaksas ir mazākas. Šaursliežu konstrukcijas nenodrošina vilciena/tramvaja pietiekamu stabilitāti, lai attīstītu lielu ātrumu. Jo ātrāk vēlas pārvietoties pa sliežu ceļu, jo tam ir jābūt platākam, kas nodrošinās stabilitāti. Vien platiem sliežu ceļiem pagriezieni ir lēzeni.
Šobrīd esošā dzelzceļa (tajā skaitā tramvaju) platuma standarts ir 1 435 mm. Šis platums attīstījies no vienas no pirmajām dzelzceļa līnijām no Līverpūles uz Mančesteru. Šo ceļu izstrādāja Britu inženieris Džordžs Stefensons. Viņa radītais sliežu platums bija 1 422 mm. Kāds cits Britu inženieris vārdā Isambards Kingdoms Bunels piedāvājis sliežu platumu 2 140 mm, kas nodrošinātu lielu stabilitāti pie lieliem pārvietošanās ātrumiem.
1845.gadā Britu karaliskā komisija lēma, ka dzelceļa sliežu platums šajā valstī būs 1 435 mm. Karu laiki, plašo koloniju skaits, satiksmes savienojamība ar citām valstīm, citu valstu unikalitāte ieviesa savas korekcijas dzelzceļa vēsturē un tā izveidojies, ka lielākajā daļā pasaules sliežu platums ir tāds, kāds tas ir – dažviet vienāds, dažviet atšķirīgs.

Secinājumi
Viens no lielākajiem ieguvumiem izmantojot dzelzceļu ir tā lielā kravnesība. salīdzinot ar citem sauszemes transporta veidiem.
Dažādās dzelzceļa sistēmās vagonu veidi būtiski neatšķirās. Atšķirības varam saskatīt tikai tajā, ka dažās dzelzceļa sistēmās ir iespējams pārvadāt kravas, kuras ir smagākas. Piemēram Latvijā uz platformas vagona uzkrauj vienu lielo konteineru, bet Lielbritānijā ir platformas vagoni uz kuriem šie konteineri tiek krauti 2 stāvos. Vēl kā piemēru varam minēt divstāvīgos pasažieru vagonus. Lai vaētu izmantot šādus vagonus tam ir jābūt piemērotai visai infrastruktūrai. Ir jābūt augstiem tiltiem, lai šīs divstāvu vagons neaizķertos aiz pāri ejošā tilta un dzelzceļam ir jābūt paredzētam lielāku kravu pārvadāšanai, jo šādu vagonu svars arī ir ievērojami lielāks nekā parasta vagona.
Pasaulē ir daudzas atšķirīgas dzelzceļa sistēmas. Dzelzceļa sistēmu raksturo sliežu platums sistēmā. Pasaulē ir vairāk kā 16 dažādi sliežu platumi. Šīm platumu atšķirībām ir dažādi vēsturiski iemesli. 

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties