Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:190303
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.04.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Agrāk meitenes un zēni skatījās kā viņu vecāki darbojas un mācījās no tā ko redzēja. Mūsdienās ir pārāk daudz lietu ko vajadzētu apgūt un tām ir jābūt formālā veidā. Šīs dažādās specializētās lietas mūsdienās apgūst īpašā institūtā- skolā. Izglītības institūtu socioloģijā var uzskatīt kā vienu no indivīda socializācijas īstenotājiem kurš sniedz cilvēka darba dzīvei nepieciešamās zināšanas un praktiskās iemaņas. Izglītība kā sociāls institūts parasti tiek sabiedrības sankcionēts uzvedību kopums, kurā realizējas dažāda veida un līmeņa apmācība.1
Skolai galvenokārt ir divas funkcijas: manifest funkcija- mācīt skolēnus rakstīt lasīt reiķināt un citas akadēmiskās iemaņas. Latent funkcija- mācīt skolēniem sociālās iemaņas un pienākumus, piemēram, pašdisciplīnu, iemācīties sadarboties ar citiem, strādāt smagi lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Sabiedrība var dažādi izprast manifest un latent funkcijas mācību plānos. Arī pašas skolas var dažādi interpretēt šis funkcijas. Ir divu veidu mācību metodes, kuras ir savstarpēji saistītas, kad netiek kārtīgi nodrošināts latent funkcijas mācību procesā tas ietekmē kad skolēns izkrīt kādā eksāmenā, bet viņu vienalga pārceļ uz nākamo klasi, šādā veidā skolēnam netieši tiek parādīts kad nav vajadzīgs smagi strādāt. Kad netiek nodrošinātas manifest funkcijas kur skolēniem neiemāca sociālo uzvedību vienkāršos likumus(piemēram, nerunāt impulsīvi stundas laikā, šinī gadījumā viņi slikti iemācīsies akadēmiskās iemaņas. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1111147
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties