Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
11,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:175739
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

OSPF funkcijas var būt sadalītas sekojošos apakšprocesos;
- Hello apakšprotokols
- Adjacency establishment – kaimiņattiecību veidošana
- LSA (Link State Advertisiment) origination and flushing – līnijas stāvokļa izsludināšana un dzēšana
- LSA flooding and maintenance – LSA izplatīšana un uzturēšana
- Routing table calculation. Maršrutu tabulas aprēķināšana.
OSPF lieto HELLO apakšprotokolu lai atrastu kaimiņus un nodrošinātu divvirzienu savienojumu starp tiem. Katrs maršrutētājs periodiski sūta HELLO paketes pa visiem tam pieejamiem (enabled) interfeisiem. Katram interfeisam ir savs HELLO taimeris. Pārējie maršrutētāji izmanto šīs paketes kā apliecinājumu, ka sūtītājs ir darba kārtībā (is alive). Katra HELLo pakete satur kaimiņu sarakstu, no kuriem ir saņemtas HELLO paketes. Ja tas atrod savu adresi no attālināta maršrutētāja saņemtā pakete, tad viņš saprot, ka pastāv divvirzienu savienojums (connectivity).
Ja interfeisā ir atrasts kaimiņš, tad ar to ir jāveido formālas attiec;ibas, lai nodrošinātu, ka maršrutētāju LSDBs (datu bāze ?) ir sinhronizetas pirms pasludināt kaimiņus viņu LSAs. Šīs formālas attiecības ar kaimiņiem ir nosauktas par (adjacencies in OSPF).
Adjacency izveidošanas procesu var aprakstīt ar galīgo stāvokļu automātu (finite state machine).
Iekļaujot kaimiņu (adjacency) savā LSA, maršrutētājs paziņo pārējiem maršrutētājiem par jaunas līnijas izveidošanu tīkla topoloģijā.
Visi maršrutētāji sūta jaunus LSA pa visiem interfeisiem, izņemot interfeisu, no kura LSA ir saņemts. Kad jauns LSA ir instalēts LSDB, maršrutētājs drīkst pārrēķināt savu maršrutu tabulu, tāpēc, ka jaunais saņemtais LSA var saturēt informāciju par par totpoloģijas izmaiņām.
OSPF maršrutēšanas domēna struktūra.
OSPF ir hierarhisks protokols, tāpēc var izmantot daudzlīmeņu maršrutēšanas domēnu. Tas nav obligāti un domēns var būt plakans tīkls. Maršrutēšanas hierarhiju OSPF var panākt sadalot domēnu apgabalos vai maršrutētāju grupās un tīklos, kuros notiek topoloģijas un maršrutēšanas informācijas apmaiņa.
Hierarhiskās maršrutēšanas ideja ir atdalīt (noslēpt) viena apgabala topoloģiju no otra apgabala. OSPF neizplata topoloģijas informāciju ārpus apgabala robežām. Izplatīta tiek vienīgi apkopota maršrutēšanas informācija.
Maršrutētāji, kas atrodas vairāk nekā vienā apgabalā ir robežas maršrutētāji (border routers or ABRs). OSPF domēnā, kurā ir vairāk kā viens apgabals, ir jābūt “0” apgabalam, kuru sauc arī par (backbon area) pamata vai mugurkaula apgabalu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties