Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:161748
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Kādi apstākļi veicināja Musolini, Hitlera, komunistu nākšanu pie varas?

Vācija.
1929.-1933. gada valsti skāra smaga ekonomiskā krīze, kas mazināja demokrātu ietekmi. Tādā situācijā atkal sarosījās galējie spēki. Par tādu spēku bija kļuvusi 1919. gadā dibinātā Nacionālsociālistiskā vācu strādnieku partija, kura vairāk zināma kā nacistu partija. Šīs partijas vēlākais fīrers Ādolfs Hitlers, bija izcils orators un viņa vētrainās runas aizrāva cilvēkus. 1920. gadā šajā partijā jau bija ap 3000 biedriem. Partija nostājās pret Versaļas mieru un Vemāras valdību, visās Vācijas saimnieciskajās neveiksmēs tika vainoti komunisti un ebreji. Izmantojot iedzīvotāju neapmierinātību, plāšu propagandu un ārišķīgus atribūtus, partijai tika piesaistīti arvien jauni dalībnieki. Praktiski visiem, kas kaut kādā veidā bija sarūgtināti, bija atļauts ierasties šajā partijā un nacistu sapulcēs. Hitlers bija pārliecināts, ka 1923. gada krīze ir devusi viņam iespēju sagrābt varu. Novembrī viņš mītiņā Minhenes alus zālē izteiksmīgi pasludināja, ka sākusies „nacionālā revolūcija”. Mītiņš tika apspiests, Hitlers apcietināts. Pēc 9 mēnešiem viņu atbrīvo, to laikā viņš sarakstījis grāmatu, ko caurstrāvo rasisms un galējais nacionālisms. Slāvus, ebrejus un citas tautas viņš uzskatīja par zemākām nācijām , kas novājināja Vāciju. Viņš aicināja atjaunot Vācijas varenību. 1932. gadā Hitlers kandidēja uz valsts prezidenta amatu. Tomēr stabilizējoties ekonomikai, nacistu ietekme mazinājās. Pieauga komunisma draudi, un tikai ar vācu lielrūpnieku atbalstu bija iespējama nacistu nākšana pie varas. Vācu rūpnieku spiests prezidents Hidenbergs 1933. gadā iecēla Hitleru par Vācijas kancleru.

Itālija

20. gadi Itālijā iezīmējas ar krīzi, pieaugošu bezdarbu un strādnieku kustības aktivizēšanos, kurā liela ietekme bija komunistiem. Attīstījās arī fašisms, ko pārstāvēja B Musilīni dibinātā „Cīņas savienība”. Fašisti aicināja izveidot stipru valdību, aizliegt streikus, mazināt strādnieku ietekmi un atjaunot kādreizējo Itālijas varenību. Musolīni nekavējoties šai partijai pievienojās.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1136974
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties