Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:150410
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Ķīlas tiesību rašanās vēsture    5
1.1  Ķīlas tiesību saistība ar romiešu tiesībām    5
  ROKAS ĶĪLAS ŅĒMĒJA TIESĪBAS UN PIENĀKUMI    6
  Netradicionāli ķīlas tiesību priekšmeti    9
  Secinājumi    13
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    14
Darba fragmentsAizvērt

Jau pašos sabiedrības attīstības pirmsākumos cilvēki konstatēja, ka katra indivīda tiesības realizēt kādu aktīvu darbību vai veikt bezdarbības aktu ir jāsaskaņo ar pārējo sabiedrības locekļu interesēm. Tāpēc vispārpieņemts, ka privāto tiesību jomā savas tiesības nodrošina pats indivīds un tikai tajos gadījumos, kad otrs attiecību dalībnieks vai dalībnieki atsakās ievērot šīs indivīda tiesības, indivīds var griezties pie valsts, lai tā nodrošina pārkāpto viņa tiesību ievērošanu.
Šī darba mērķis ir iepazīties ar ķīlas tiesību rašanos vēsturi, ķīlas ņēmēja tiesībām un pienākumiem, ar netradicionāliem ķīlas tiesību priekšmetiem, rast priekšstatu par to kas vispār ir ķīlas tiesības.
Minētā mērķa sasniegšanai izvirzu sekojošu uzdevumu:
Apskatīt ķīlas tiesību rašanās vēsturi, noskaidrot ķīlas jēdzienu, uzdevumus un funkcijas. Tā kā pēdējos gados Latvijā bija ļoti strauji pieaugusi kredītu ņemšana bankās, līdz ar to ķīlas tiesības ir ļoti svarīga civiltiesību sastāvdaļa, kuras būtu jāpārzina ikvienam kredītņēmējam. Tāpēc es izvēlējos tuvāk iepazīties ar ķīlas ņēmēja un devēja tiesībām un pienākumiem.
Lai realizētu augstāk minētos uzdevumus bez Civillikuma un tā priekšgājēja – Vietējo civillikumu kopojuma, tiks analizētas atsevišķas kontinentālās Eiropas valstu civilkodeksu normas, citi Latvijas republikā spēkā esošie normatīvie akti, kuri regulē lietu tiesību jautājumus.
Ķīlas tiesību institūta rašanos mēs saistām ar romiešu tiesībām. Sākotnēji ķīlas tiesība tika veidota pamatojoties uz pilnīgu uzticēšanos kreditoram – fiducia cum creditore, kas izpaudās sekojoši - “parāda nodrošināšanai parādnieks nodeva īpašuma tiesības (kreditoram) ar nosacījumu, ka saistības, kuru nodrošina ķīla, izpildes gadījumā, ieķīlātā lieta ir jānodod atpakaļ parādnieka īpašumā.”1 Parādniekam, šajā gadījumā nebija nekādu tiesību, jo ieķīlāto lietu viņš nodeva kreditoram ar cerību, “ka viņš pēc parāda samaksas lietu atdos atpakaļ. Tā bija uzticības vienošanās – pactum fiduciae”.2 Tā kā lieta tika nodota kreditora īpašumā, tās neatdošanas gadījumā to tiesas ceļā nevarēja atprasīt.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1123362
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties