Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:142963
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Daiļliteratūras veidi un žanri    3
  Tēlainās izteiksmes līdzekļi    4
  Lirika (dzeja)    6
  Epika (proza)    8
  Drāma (dramaturģija)    10.
  Mitoloģija    14
  Latviešu folklora    15
  Dažādi plānošanas veidi    17
Darba fragmentsAizvērt

Alegorija-V.Plūdoņa poēmā no putnu dzīves 2.dziedājums “Pie vistu kūts” attēlo cilvēku sabiedrībā vērojamas ainas. Tā ir:Vesela dzīves aina aizstāta ar citu uz kādas līdzības pamata.
Epitets-“.....princis,kvēlodams karaliskās dusmās,izskrēja pa vārtiem.....”(Marka Tvens.)Tas ir:Spilgts un tēlains priekšmeta vai parādības apzīmējums.
Ironija-“Viņš (baltgalvains puisis-red.) bez apstājas sačukstas ar savu biedru, kurš stāv,tā sakot klēpī manai kaimiņienei un kurš ir tādā mērā muzikāls,ka nevar nociesties,ar kāju takti nesitis.Man koncertos parasti netīk citās skaņās klausīties kā tikai tajās,par kurām es esmu naudu devis.....” (J.Jaunsudrabiņš.)Tā ir:Apslēpts izsmiekls.
Metafora-“Mana dvēsele-aplenkts pilskalns,gar kuru Daugava tek. (J.Peters.)Tā ir:Tēlains vārds,kas lietots cita vārda vietā uz priekšstatu līdzības pamata.
Paradokss-Ulubelē cilvēki “kļūst ar katru dienu nevis vecāki,bet gan jaunāki.”Tas ir:Ārēji šķietami nesavienojumu jēdzienu saistījums.
Paralēlisms-“Visapkārt lietus gaisi,Vidū saule ritināja;Visapkārt meitas dzied,Vidū meitu māmuliņa.(Latviešu tautasdziesma.)Tas ir:Paralēlās ainās attēlotas dabas un cilvēka dzīves ainas.
Pārspīlējums jeb hiperbola-“Tas gan bija tievs!”Minhauzens stāsta Jakobīnei par kādu
vīru.”Tam cilvēkam vajadzēja vismaz trīs reizes no vietas ienakt istabā,lai viņu vispār varētu ieraudzīt.” (M.Zīverts.)Tas ir:Ierastā izteiksme pārveidota,parasto vārdu vietā lietoti neikdienišķāki,parasto priekšstatu vietā lietoti neticamāki priekšstati.
Personifikācija-“.....vējš mēģināja man kaut ko iečukstēt.”(Marks Tvens.)Tā ir: Priekšmetiem vai dzīvām būtnēm piedēvētas cilvēka spējas un īpašības.
Sajūtugleznas(radzes,dzirdes,garšas,ožas, taustes)-“Ik rudeni ābele mūsu sētā nometa riekšavu sūru āboltēnu ar gariem,tieviem kātiņiem.”(I.Indrāne.)Tās ir:Atklāj,atveido telpu,formu,krāsu,tēlo skaņas un trokšņus,pauž garšas izjūtas, atveido smaržu un smaku izjūtas,atklāj pieskārienā radušās sajūtas.
Salīdzinājums-“Virs pilsētas namiem kā zelta broša brīžiem uzmirdzēja saule.” (G.Repše.)Tas ir:Salīdzināti priekšmeti vai parādības.Minētajā piemērā salīdzinājums ietverts stāsta”Jorens-kokā kāpējs”gredzena kompozīcijā,jo stāsts sākas un beidzas šādā saulainā marta rītā,lai gan Jorena dzīvē pagājuši 17gadi.
Simbols-Ulubele-iedomāta sapņu zeme, kurā Minhauzens jūtas laimīgs.Tas ir: Vienots,daudznozīmīgs tēls,kas nosacīti pauž ideju.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1119533
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties