Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:134000
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 17 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  F.Nīčes biogrāfija    5
2.  Būtiskākie tiesiskās domas attīstības virzieni Rietumeiropā 19.gs. beigās un 20.gs. sākumā    8
2.1.  Juridiskā pozitīvisma tiesību teorija    8
2.2.  Socioloģiskā tiesību skola    10
2.3.  Solidārisma teorija    12
2.4.  Elites teorija    14
3.  Aristokrātiskā koncepcija    16
3.1.  Valsts īpatnības    18
3.2.  Pārcilvēks kā likumdevējs    19
  Secinājumi    23
  Izmantotās literatūras saraksts    24
Darba fragmentsAizvērt

SECINĀJUMI
Nīče ietekmējās no Langes darbiem, kuros iepazina sociālo darvinismu, tā laika politiskās un ekonomiskās tendences, iepazinās ar angļu pozitīvisma un utilitārisma uzskatiem. Par pozitīvisku ir uzskatāms Nīčes darbs „Cilvēce, pārāk cilvēcīga”.
Nīče bija pret sociālistu idejām par valsti, jo uzskatīja, ka sociālisms iznīcina individualitāti. Tāpat Nīčes uzskati ir pretrunā ar solidārisma idejām, it sevišķi tas attiecas uz Digī uzskatiem, ka visiem būtu jābūt arī pienākumiem un augstākajiem slāņiem būtu jāupurējas zemāko slāņu labā.
Zināmu līdzību var atrast Nīčes un Jēringa uzskatos par egoisma lielo nozīmi cilvēka darbībā. Taču Jēringa egoisms ir vērsts uz citu indivīdu uzturēšanas veicināšanu, uz egoismu, kas spējīgs uz upuri, bet Nīčes – uz paša indivīda attīstību uz citu rēķina.
Elites teorija ir tuva Nīčes pārspriedumiem, taču Nīčes ģeniālie cilvēki nav uztverama kā elite, piemēram, izejot no Pareto uzskatiem par elites varu. Nīčes „elites” cilvēki neapvienojas, lai vadītu valsti, bet gan ir tendēti uz individuālu varas iegūšanu, kas nozīmē to, ka nav solidaritātes.
Nīče makjavelliskās politikas ideāli zināmā mērā ir līdzīgi Pareto lapsas un lauvas ideāliem, taču Nīčes gadījumā ģeniāls cilvēks nevar kļūt pārlieku manipulējošs, jo viņam taču nav morāles un meli ir viens no tā pamatieročiem, kā arī nevar kļūt pārlieku nežēlīgs, jo viņš ir uzvarētājs un izmanto savas spēka pārākuma tiesības.
Kopumā jāsecina, ka Nīče tā laika domātāju darbos ir atradis pamatojumu savu ideju aizmetņiem, taču attīstot un izdzīvojot savas idejas, viņš ir attīstījis tās tālāk un daudz provokatīvāk kā līdzgaitnieki. Līdz ar ko, citi domātāji aizņēmās Nīčes oriģinālās ideja un attīstīja tālāk sev vēlamos virzienos.
Arī mūsdienās atsevišķos gadījumos tiesības nosaka tas, kam ir spēks. Atsevišķas līdzības Nīčes idejās par lielo politiku ir saskatāmas arī Eiropas Savienības eksistencē, kur ar supranacionālas varas palīdzību valstis tiek ietekmētas, lai radītu labāku eksistenci. Pasaulē šobrīd aktuāli ir globalizācijas procesi, kad izzūd tautu kulturālās īpatnības, notiek saplūšana par kādu Nīče ir runājis arī savos darbos.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1322638
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties