Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:133886
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Visos iepriekšējos laikmetos toni sabiedrībā noteica vecākā un vidējā paaudze. Jaunatne sevi neapliecināja kā patstāvīgs sabiedrisks spēks. Taču šajā laikā stāvoklis mainījās- radās jaunatnes kultūra ko sauc arī par kontrakultūru. Tā bija pretstats valdošajai kultūrai.
Jaunatnes kultūras rašanās. 50. gados ASV, bet pēc tam Lielbritānijā parādījās jaunieši, kas sevi dēvēja par bītņikiem (beatnik). Šis nosaukums cēlies no frāzes Beat Generation (nomocītā paaudze). Bītņiki uzskatīja, ka kultūra ko uzspiež pieaugušie nomāc pusaudžu un jauniešu radošo būtību un pārvērš viņus samiernieciskos, sātīgi paēdušos, pašapmierinātos mietpilsoņos. Bītņiki slavināja jaunību anarhismu, bet dažkārt varonību. Viņiem lielākā vērtība bija brīvība- mākslinieciskā jaunradē, ģērbšanās stilā, dzimumattiecībās u.c. Viņi dzīvoja kā klaidoņi, lietoja narkotikas, tīšuprāt ģērbās nevīžīgi un izaicinoši. Tolaik modē parādījās džinsi. Jaunatnes kultūra sevi pieteica ar jaunu mūziku. 50.gados amerikāņu jauniešu vidū ievērojamus panākumus guva rokenrols. Šis mūzikas stils bija piesavinājies nedaudz no melnādaino pilsētas folkloras. Pieaugušajiem rokenrols šķita pārāk skaļš un nepiedienīgs. Rokenrols drīz vien iekaroja popularitāti daudzās pasaules valstīs. Elvis Prelijs bija tā dzirkstele, no kuras aizšķīlās rokenrola liesma 50. gados. Tā bija lielākā un ietekmīgākā tā laika mūzikas figūra pasaulē, viņu dēvēja par „rokenrola karali”. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1131523
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties