Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:113860
 
Vērtējums:
Publicēts: 29.12.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Būtiska Eiropas Savienības īpašība ir spēja pieņemt ES pilsoņiem un dalībvalstīm saistošus lēmumus. ES lēmumi regulē galvenās Eiropas saimnieciskās un sociālās dzīves jomas. Lēmumu pieņemšanas procedūra izceļas ar ievērojamu pieaugošu diferenciāciju un sarežģītību.
Lēmumu pieņemšanas process Eiropas Savienībā notiek t.s., institucionālā trijstūra, ko veido Eiropas Parlaments, Eiropas Savienības Padome un Eiropas Komisija, ietvaros.
Revīzijas palāta, Ekonomikas un sociālo lietu komiteja, Reģionu komiteja un Eiropas Centrālā banka iesaistās tikai to lēmumu pieņemšanā, kas skar konkrētas specifiskas sfēras.
Eiropas Savienības tiesībās izdala primāros un sekundāros tiesību aktus.
Primārie tiesību akti ietver sevī līgumus. Par līgumiem sākotnēji vienojas dalībvalstu vadības sarunu gaitā un vēlāk līgumi tiek nodoti ratifikācijai nacionālajos parlamentos. Šī procedūra tiek lietota arī tad, ja ir nepieciešams grozīt kādu no primārās likumdošanas aktiem.
Sekundārie tiesību akti ir balstīti uz līgumiem. Pie sekundārajiem tiesību aktiem pieder:
regulas – tās ir saistošas un tieši piemērojamas visās dalībvalstīs, aizstāj jebkuru nacionālo likumu un stājas spēkā tekstā noteiktajā datumā vai 20 dienas pēc to publicēšanas. Lai regula stātos spēkā nav nepieciešams un pat nav pieļaujams pieņemt jaunu likumu nacionālā līmenī;
direktīvas - var tikt attiecinātas uz vienu vai vairākām dalībvalstīm. Atšķirībā no regulām, nav tieši piemērojams, bet ir saistošas dalībvalstīm attiecībā uz rezultātu, kas ir jāsasniedz. Tas, ar kādiem nacionālajiem tiesību aktiem šīs prasības tiek ieviestas, ir katras dalībvalsts ziņā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties